USD/JPY na wsparciu przed posiedzeniem

Wtorek nie przyniósł ulgi dolarowi amerykańskiemu, który ponownie tracił na wartości. Na rynku giełdowym wzrosty i nowy rekord indeksu Nasdaq. Również i ropa zyskiwała w cenie, choć tym razem wzrosty były kosmetyczne.

Nastroje za oceanem nie są najlepsze. Inwestorzy obawiają się o przyszłość inicjatyw administracji prezydenta Donalda Trumpa. Dotychczas skuteczność legislacyjna nie napawa optymizmem. Wśród walut które wczoraj najmocniej zyskiwały do USD należy wymienić dolara australijskiego (wzrost o 1.5%). Dużo lepsze nastroje panowały na rynku kapitałowym. Za sprawą wzrostu kursu akcji Netflixa, indeks spółek technologicznych Nasdaq osiągnął nowe maksima. Utrzymał też serię wzrostów, trwającą obecnie już 8 dni. – najdłuższą od 2015.

W dniu wczorajszym królowały publikacje dotyczące tempa wzrostu cen. Poznaliśmy też najnowsze dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Krajowi inwestorzy dużą uwagę będą też przywiązywać do dzisiejszych danych. Dowiemy się bowiem jak kształtowała się produkcja przemysłowa w czerwcu. Opublikowane zostaną też dane dotyczące sprzedaży detalicznej. A już w czwartek decyzje w sprawie wysokości stóp Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Anglii.

USD/JPY na wsparciu przed posiedzeniem 1

Dzień przed posiedzeniem BoJ, rynek USD/JPY wraca do pokonanej linii kanału spadkowego. Wsparciem jest też obszar 112.00-111.20. Ciekawie prezentuje się wskaźnik RSI, który wrócił do linii trendu wzrostowego, a równocześnie poziomu 50. Albo nastąpi odbicie i wzrosty, albo szansa na nie załamie się.

Sylwester Majewski


Sylwester Majewski
www.forex-desk.net