Usługa Zabezpiecz PESEL w Orange – jak to działa?

bezpieczeństwo

Zastanawiasz się, jak chronić dane osobowe w sieci? A może chcesz wiedzieć, jak chronić swój PESEL? Możesz na przykład skorzystać z usługi Zabezpiecz PESEL w Orange. Sprawdź, jak to działa.

Jak chronić dane osobowe w sieci i być spokojnym o bezpieczny PESEL?

Czy wiesz, że co godzinę oszuści wyłudzają prawie 30 tys. złotych? Zastanawiasz się, jak chronić dane osobowe w internecie? Prosta wskazówka to stworzenie silnego hasła składającego się z małych, wielkich liter, liczb i znaków specjalnych. Warto zmieniać je regularnie, by zmniejszyć ryzyko ewentualnej kradzieży hasła i dostępu do kont.

Weryfikuj e-maile, które mogą wyglądać podobnie do tych, które otrzymujesz od znanych firm, banku czy ubezpieczyciela. Może się zdarzyć, że to phishing zachęcający do zalogowania się na dane konto – w rzeczywistości cyberprzestępcy mogą wykraść Twoje dane osobowe.

Zwróć uwagę, czy podczas logowania do bankowości internetowej i innych witryn, pojawia się informacja o protokole szyfrowania SSL, a obok paska przeglądarki widnieje kłódka – wówczas Twoje dane osobowe są bezpieczne.

Co jednak zrobić, aby mieć bezpieczny PESEL? Jak chronić swój PESEL? Jedno z rozwiązań to usługa Zabezpiecz PESEL w Orange – https://www.orange.pl/view/zabezpieczpesel – sprawdź, jak działa.

Zabezpiecz PESEL w Orange – co zyskujesz?

Orange Zabezpiecz PESEL to usługa, która pozwoli Ci zwiększyć ochronę Twoich danych. W przypadku próby ich wyłudzenia oraz użycia numeru PESEL otrzymasz niezwłocznie SMS-a, dzięki czemu możesz zawiadomić bank i inne instytucje. Utrata dokumentów, kradzież danych, wyłudzenie pożyczki – możesz zabezpieczyć PESEL i zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych.

Co zyskujesz z Orange Zabezpiecz PESEL?

  • Usługa monitoruje Twoje dane przez całą dobę

Otrzymasz powiadomienie, jeśli Twój numer PESEL zostanie wykorzystany, zostaniesz dopisany do Krajowego Rejestru Długów czy powstanie firma na Twoje dane.

  • Weryfikowanie wykorzystania Twoich danych

Z usługi Zabezpiecz PESEL możesz sprawdzić, kto w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystał z Twojego numeru PESEL. Masz także możliwość weryfikowania wiarygodności dowolnej firmy (np. pracodawcy, dewelopera, biura podróży) w Krajowym Rejestrze Długów.

  • Możesz uniknąć wzięcia kredytu na Twoje nazwisko

Dzięki Orange Zabezpiecz PESEL, możesz uniknąć skutków wyłudzenia danych osobowych w celu wzięcia kredytu, pożyczki, zakupu usługi czy zakupu ratalnego. Usługa monitoruje wykorzystanie Twojego numeru PESEL i jednocześnie pozwala ograniczyć ryzyko wyłudzenia. Możesz dowiedzieć się, gdzie próbowano posłużyć się Twoimi danymi i zyskać instrukcję postępowania w przypadku wyłudzenia. Otrzymasz natychmiastowe powiadomienie, gdy ktoś posłuży się Twoimi danymi osobowymi czy wykorzysta je do założenia spółki lub działalności gospodarczej.

W 2020 roku zastrzeżonych zostało ponad 150 tys. dokumentów tożsamości, a udaremniono blisko 7 tys. prób wyłudzania kredytów na skradzione dane. Postaw na bezpieczny PESEL z usługą Zabezpiecz PESEL od Orange.

Orange Zabezpiecz PESEL – jak uruchomić?

Zabezpiecz PESEL to usługa dostępna dla klientów Orange, którzy korzystają z abonamentu lub pakietu Orange Love. Możesz uruchomić usługę w dowolnym momencie, logując się na stronie Orange.pl lub poprzez aplikację Mój Orange. Zabezpiecz PESEL można aktywować również podczas przedłużania lub zawierania nowej umowy. Ochronę danych osobowych od Orange przetestuj za darmo przez pierwszy miesiąc, pozostałe opłaty to 9,99 zł miesięcznie.