Używany sprzęt na siłownie – czy jego zakup ma sens?

siłownia

Najważniejszym elementem każdej siłowni czy klubu fitness, jest sprzęt do ćwiczeń. Na rynku znajdziemy kilku dobrych producentów. Jedynym problemem może być wysoka cena profesjonalnego i markowego sprzętu na siłownię. A takich urządzeń trzeba kupić przynajmniej po kilka z każdego rodzaju. Niektórzy decydują się na kompromis, którym jest regenerowany sprzęt do ćwiczeń. Czy warto?

Czym charakteryzuje się profesjonalny sprzęt na siłownię?

Zanim weźmiemy się za używany sprzęt na siłownie, dobrze będzie najpierw wyjaśnić, dlaczego profesjonalne urządzenia są tak drogie i czemu jednak warto właśnie w nie zainwestować. Jeśli weźmiemy pod uwagę takie marki jak Technogym, Precor czy Life Fitness, które na rynku istnieją już od kilkudziesięciu lat, to od razu widzimy, że urządzenia, które oferują, są nie tylko wykonane z doskonałych materiałów, ale odznaczają się niezwykle przemyślaną konstrukcją, nad którą inżynierowie pracowali przez wiele lat.

I to właśnie dlatego markowy sprzęt na siłownie od renomowanych producentów odznacza się bardzo dużą wytrzymałością, nawet przy ekstremalnej eksploatacji, a także bezpieczeństwem i ergonomią. Są one bowiem dopracowane pod każdym względem, dzięki czemu nie tylko są mało awaryjne, ale także ćwiczy się na nich bardzo wygodnie, bez obawy o ewentualną kontuzję.

Jednak przy wyposażeniu całej siłowni w nowe urządzenia do ćwiczeń, koszty mogą być bardzo duże. W takiej sytuacji pojawia się dylemat czy kupić tańszy sprzęt, który bardziej nadaje się do użytku amatorskiego, czy może zdecydować się na sprzęt po regeneracji.

Regenerowany sprzęt na siłownię

Dla kogoś obeznanego w temacie nie ma żadnych wątpliwości, że przy ograniczonym budżecie w grę powinien wchodzić regenerowany sprzęt na siłownię, ale tylko wtedy, gdy cała renowacja maszyny została wykonana przez profesjonalną firmę. A poznać to można w bardzo prosty sposób. Prawidłowa regeneracja sprzętu na siłownie to nic innego jak jego całkowite odnowienie, łącznie z odświeżeniem wizualnym urządzenia. Taka maszyna wygląda praktycznie jak nowa i tak samo działa.

O tym, jak powinna przebiegać profesjonalna regeneracja maszyn na siłownię, można się dowiedzieć u źródła, czyli od firmy Total Fitness Concept, która zajmuje się tym na co dzień. Oprócz tego produkuje własny sprzęt do ćwiczeń oraz zajmuje się sprzedażą, naprawą i serwisowaniem urządzeń sportowych od najbardziej cenionych na rynku marek. Sprawdźmy zatem, jak przebiega proces regeneracji sprzętu na siłownie, takiego jak bieżnie, rowery, maszyny eliptyczne, crosstrainery, czy maszyny siłowe, właśnie w tej firmie.

Jak wygląda regeneracja sprzętu na siłownię?

Przede wszystkim, taka regeneracja jest w pełni kompleksowa i obejmuje całkowite rozkręcenie maszyny, przegląd jej wszystkich podzespołów, w tym również elektronicznych oraz wymiana eksploatacyjnych części na nowe (fabrycznie oryginalne).

Poza tym rama maszyny jest dokładnie myta i czyszczona, a następnie trafia do lakierowania – na życzenie klienta można poddać ją customizacji, czyli pomalowaniu na wskazany kolor i dodaniu loga czy innych elementów graficznych. Po wszystkim urządzenie jest skręcane i przechodzi wnikliwą kontrolę jakości. Po takiej regeneracji sprzęt jest praktycznie jak nowy. Dlatego też, jeśli mamy do czynienia z tego typu regeneracją, to zakup używanego i odnowionego sprzętu na siłownie jest najlepszym wyjściem w sytuacji, kiedy chcemy otrzymać sprzęt profesjonalnej jakości, za niższą cenę.