Wielkie otwarcie Posnanii już 19 października o godz. 19:30

Posnania – Poznań

Po 28 miesiącach intensywnych prac Posnania będzie gotowa na przyjęcie pierwszych klientów. Wielkie otwarcie już 19 października o godz. 19:30. Przez kolejne dni na wszystkich przybyłych gości czekać będzie szereg atrakcji oraz specjalne rabaty, a całość zakończy się koncertem gwiazdy muzycznej.

Posnania - PoznańBryła Posnanii jest już gotowa od kilkunastu tygodni. Na zewnątrz trwa porządkowanie terenu i ustawianie ostatnich elementów konstrukcyjnych. Wewnątrz swoje prace kończą wykonawcy najemców, cały obiekt jest dokładnie sprzątany, a na półkach pojawiają się kolejne towary. Intensywne prace potrwają do samego końca, tak aby wszystko było gotowe na wielkie otwarcie. W ostatnich dniach inwestor przeprowadził rozruch wszystkich instalacji i urządzeń elektronicznych, w tym największych ekranów ledowych: eliptycznego o wymiarach 9,7 m x 9,2 m i owalnego o wymiarach 48 m x 1,5 m.

Sztuka i design

Zaproszeni do współpracy europejscy artyści przygotowali współczesne instalacje oraz rzeźby nawiązujące do uniwersalnych wartości, takich jak przyjaźń, miłość, szacunek dla drugiego człowieka i natury. Zostały one umiejscowione w różnych częściach Posnanii. W gronie współczesnych artystów współpracujących z Posnanią znaleźli się także polscy twórcy wzornictwa użytkowego oraz artysta fotograf. Efekty ich pracy będzie można oglądać na 135 – metrowej  promenadzie łączącej Posnanię z Rondem Rataje. Mebel miejski, który tu stanie, to dzieło dwojga związanych z Poznaniem, uznanych polskich designerów: Doroty Koziary i Tomasza Augustyniaka. Swój projekt artyści nazwali „Sceną Posnania”, nawiązując do tradycji teatrów ulicznych.

Weekend atrakcji – Posnania Live

W środę 19 października o godzinie 19:30 rozpocznie się ceremonia otwarcia, którą uświetni aktorka, modelka, projektantka kolekcji modowej, „gotowa na wszystko” Eva Longoria. Wraz z jury – Łukaszem Jemiołem (projektantem mody), Anną Zejdler-Ibisz (redaktor naczelną Gali), Marceliną Zawadzką (modelką oraz prezenterką telewizyjną) i Anną Zeman (stylistką i kostiumografem) – popularna gwiazda wybierze zwycięską kreację w konkursie dla młodych polskich projektantów Dress for the Star. Zaprojektuj sukienkę dla Gwiazdy.