Zaprogramować pracę marzeń – Inżynierskie Targi Pracy 2014

ceo (3)

Dziś tj. 18 marca, ruszają w Warszawie Inżynierskie Targi Pracy 2014. To największe tego typu wydarzenie w Polsce skupi przez 2 dni przedstawicieli 75 czołowych firm, w dużej mierze operujących w najdynamiczniej rozwijającej się dziś branży IT.

Stołeczne targi z roku na rok stają się coraz ważniejszym punktem na HR-owej mapie Polski. Tylko w zeszłym roku Dużą Aulę Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odwiedziło blisko 33.000 studentów z całego kraju. Odbywające się już po raz 21. wydarzenie stanowić będzie doskonałą okazję zarówno dla żaków i absolwentów kierunków ścisłych, jak i przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw na rynku pracy. Ci pierwsi otrzymają wiele cennych informacji na temat aktualnych akcji rekrutacyjnych, a także wymagań stawianych potencjalnym pracownikom. Ci drudzy – poczynią pierwsze kroki w kierunku pozyskania dla siebie najlepszych, pełnych innowacyjnych pomysłów oraz gotowych na nowe wyzwania studentów. – Inżynierskie Targi Pracy to uznana marka na krajowym poletku rekrutacyjnym. Impreza ta od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów warszawskich uczelni technicznych – m.in. miejscowej Politechniki i Uniwersytetu, Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego czy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. To znakomita baza zasobów ludzkich, w której możemy znaleźć przyszłego specjalistę – zauważa Tomasz Krawczyński, dyrektor polskiego oddziału brytyjskiej firmy Mobica.

Inżynierskie Targi Pracy to nie tylko ekspozycje pracodawców – goście wydarzenia będą mogli skorzystać także z bogatej oferty szkoleniowej. Dla uczestników zorganizowane zostaną 24 darmowe warsztaty, które poprowadzą przedstawiciele wystawiających się firm. Przybliżą oni w ten sposób studentom swe wartości, charakterystykę danej pracy oraz stawiane przez siebie wymagania. Tematyka spotkań? W sporej mierze skupiona wokół IT, ale jednocześnie bardzo rozległa – każdy powinien więc znaleźć interesujące go zagadnienie.

Podczas targów po raz kolejny odbędzie się również finał plebiscytu „Pracodawca dla Inżyniera”. Studenci tradycyjnie już wybiorą firmę, która ich zdaniem proponuje najlepsze środowisko dla rozwoju kariery oraz własnych zainteresowań. – Ta nagroda to duży prestiż i jasny znak dla osób poszukujących pracy – „tak, to pracodawca na poziomie”. Dokładamy wszelkich starań, by nasi pracownicy czuli się u nas docenieni i mieli świadomość prawdziwego rozwoju. Zdobycie statuetki „Pracodawca dla Inżyniera” byłoby dla nas ogromnym wyróżnieniem – podsumowuje Tomasz Krawczyński.