Zmiany w zarządzie Ronson Europe. Tomasz Łapiński złożył rezygnację

0
Tomasz Łapiński, członek zarządu Ronson Europe
Tomasz Łapiński, członek zarządu Ronson Europe

Tomasz Łapiński, prezes Ronson Europe, złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem od 1 grudnia br. Do tego czasu będzie pełnić swoje obowiązki, co zapewni ich płynne przekazanie jego następcy. Rada nadzorcza przedstawi kandydata na stanowisko prezesa zarządu Spółki w najbliższych dniach.

7 września br. Tomasz Łapiński złożył rezygnację z funkcji prezesa i członka zarządu Ronson Europe, jednak będzie pełnić dotychczasowe obowiązki do końca listopada. Zapewni to płynne przekazanie obowiązków jego następcy. Kandydaturę nowego prezesa rada nadzorcza Spółki planuje przedstawić w najbliższych dniach.

– Chciałbym serdecznie podziękować pozostałym członkom zarządu, radzie nadzorczej oraz wszystkim pracownikom Ronsona za blisko 10 lat owocnej współpracy. Bardzo dziękuję również naszym kontrahentom i akcjonariuszom za zaufanie, jakimi obdarzyli naszą Spółkę. Powodem mojej rezygnacji jest decyzja o podjęciu nowych wyzwań zawodowych. Odchodzę ze Spółki znajdującej się w bardzo dobrej sytuacji finansowej, w roku, który zapowiada się bardzo dobrze pod względem sprzedaży mieszkań, i w którym Spółka planuje ponownie pobić rekord w liczbie mieszkań przekazywanych klientom. Życzę mojemu następcy i moim dotychczasowym współpracownikom sukcesów w dalszym rozwoju Ronsona – powiedział Tomasz Łapiński.

Rada nadzorcza i Tomasz Łapiński nie wykluczają możliwości skrócenia współpracy, i tym samym objęcia funkcji prezesa przez następcę Tomasza Łapińskiego jeszcze przed 1 grudnia br.

W ścisłym kierownictwie Spółki pozostają jej wieloletni menedżerowie. Obecnie w skład zarządu Ronson Europe wchodzą również: Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, związany ze Spółką od 2003 r., oraz Rami Geris, dyrektor finansowy (CFO), w Spółce od 2007 r. Pełnią oni, podobnie jak Tomasz Łapiński, funkcje dyrektorów zarządzających A i odpowiadają za bieżącą działalność Ronson Europe. Rolę dyrektorów zarządzających B pełnią natomiast Erez Tik i Alon Haver, przedstawiciele głównego akcjonariusza Spółki, tj. Luzon Group.