Adecco szuka 100 polskich specjalistów SAP… do pracy w Anglii

0

Właśnie rozpoczął się proces rekrutacji dla firmy HCL AXON (dywizji HCL Technologies), jednego z największych globalnych parterów firmy SAP na świecie, za który odpowiada Adecco Poland. Celem projektu jest zatrudnienie w HCL AXON w Londynie, stu doświadczonych specjalistów z Polski, którzy będą pracować przy wdrażaniu systemu SAP w największych globalnych firmach m.in. w Electrolux, GlaxoSmithKline czy też BP.

HCL AXON liczy na fakt, że właśnie informatycy z Polski będą bardzo zainteresowani rozwojem własnych kompetencji w obszarach, w których ciężko będzie zdobyć doświadczenie pozostając w kraju.

– Myśląc o własnym rozwoju w tak specjalistycznej dziedzinie jak wdrożenia systemu SAP, polscy informatycy w pewnym momencie muszą rozważyć podjęcia decyzji o pracy za granicą. Zdecydowana większość realizowanych w Polsce wdrożeń systemów klasy ERP to roll-out’y lub implementacje wybranych modułów rozwiązania. Inaczej jest w głównych siedzibach międzynarodowych korporacji mieszczących poza granicami Polski. Tam dokonuje się kompleksowych wdrożeń systemu. Stąd też uważam, że to duże wyzwanie i jednocześnie szansa rozwoju własnych kwalifikacji dla konsultantów z Polski – powiedziała Irena Pruszyńska Dyrektor Departamentu Pracy Stałej w Adecco Poland, odpowiedzialna za proces rekrutacji.

Globalny status firmy, jak w przypadku HCL Axon, gwarantuje możliwość szerszego spektrum doświadczeń dla jej pracowników. Firma bowiem czerpie kompetencje z wielu międzynarodowych projektów, które bardzo często pod względem innowacyjności, czy też skali nie były dotąd realizowane w Polsce.

– HCL AXON daje polskim konsultantom wyjątkową możliwość rozwoju zawodowego. Pracując w globalnej organizacji będą mogli pogłębiać swoją wiedzę merytoryczną wraz z najbardziej doświadczonymi konsultantami SAP w Europie. – powiedział Christian Bailey, Head of Global Operations HCL Axon.

W Polsce średnia płaca na tego typu stanowisku to ok. 10-12 PLN tys. brutto. W krajach UE widełki wynagrodzenia są bardzo szerokie, na pewno są to kwoty powyżej 15 tys. PLN brutto. Nieco większe stawki mają freelancerzy, gdyż za dzień pracy w projekcie stawka wynosi od 200-400 Euro. Jednak na samodzielne stanowisko mogą sobie pozwolić jedynie najlepsi z dużym doświadczeniem.

Czytaj również:  Postaw na szczerość i normalność. Dowiedz się czego pracownicy oczekują od swoich pracodawców

– Nasze pakiety będą konkurencyjne – zapewnia Christian Bailey.

HCL AXON jest jednym z największych globalnych parterów firmy SAP na świecie. Firma została założona w 1994 r. posiada swoje siedziby Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Zatrudnia obecnie około 1650 pracowników, którzy dostarczają dedykowanych rozwiązań dla ponad 30 krajów na świecie. Przez ostatnie 10 lat firma HCL AXON wdrożyła ponad 350 systemów SAP i dostarczyła usługi dla ponad 500 dużych organizacji.

Adecco Poland poszukuje pracowników, którzy posiadają min. 4-letnie doświadczenie przy wdrażaniu systemu SAP oraz biegle porozumiewają się w języku angielskim.