Alcoa – możliwa kontynuacja odbicia

aa-mn1-admiral-markets-as-1.png

Alcoa - możliwa kontynuacja odbicia 1

Akcje jednego z największych producentów aluminium na świecie, Alcoa notowane są na poziomie z 2009 oraz 2013 roku. Notowania spółki nie podniosły się do tej pory, po bardzo mocnym tąpnięciu, z jakim mieliśmy do czynienia w 2007 roku. Tak niską cenę akcji zawdzięczamy notowaniom aluminium, które od 2011 roku znajdują się w trendzie spadkowym.

Niskie ceny aluminium mają wyniszczający wpływ na sytuację finansową spółki. Wyniki za II kwartał 2016 roku pobiły prognozę, jednak zysk na akcję wynosi jedynie 0.05 USD. Przychód w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku spadł o 11%. Jednakże przyszłość Alcoa jest bardziej optymistyczna niż mogłoby się wydawać, ponieważ po pięcioletniej bessie na rynku surowców analitycy przewidują spore odbicie.

Na wykresie miesięcznym notowania spółki na początku 2016 roku odbiły się od bardzo mocnej strefy popytu 5.00-7.30. Obecnie przerwanie wspomnianego długoterminowego wsparcia wydaje się mało prawdopodobne, dlatego też bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja ostatniego odbicia. Akcje spółki spółki mogą po raz kolejny odwiedzić poziomy z 2011 oraz 2014 roku w okolicach 17 – 18 USD.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych