Bank Pekao S.A. z kolejną dużą transakcją w sektorze energetycznym

Bank Pekao

Konsorcjum ośmiu banków, na czele z Bankiem Pekao, podpisało z Grupą Lotos S.A. umowę nowego 5-letniego kredytu terminowego i wielowalutowego kredytu odnawialnego o łącznej wartości 500 mln USD. Bank Pekao pełni wiodącą rolę agenta kredytu.

Bank Pekao pełni wiodącą rolę agenta kredytu, prowadzącego księgę popytu oraz organizatora konsorcjum. Przeznaczeniem umowy jest refinansowanie istniejącego zadłużenia zaciągniętego na realizację Programu 10+ oraz ogólne cele związane z działalnością gospodarczą.

W skład konsorcjum, które podpisało umowę z Grupą Lotos S.A., wchodzą banki: Bank Pekao S.A., Caixa Bank odział w Polsce, Erste Group Bank AG, ICBC SA oddział w Polsce, ING Bank Śląski S.A., Intesa Sanpaolo SpA S.A. Oddział w Polsce, PKO Bank Polski S.A., SMBC BANK EU AG.

Z dumą obserwuję dynamikę działań bankowości korporacyjnej Banku Pekao w obszarze obsługi strategicznych sektorów gospodarki. Cieszę się, że Grupa Lotos nam zaufała i jestem przekonany, że ta ważna transakcja podkreśli kluczową rolę Pekao na rynku bankowości korporacyjnej, na którym od lat zajmujemy czołowe miejsce. To kolejne znaczące finansowanie w tym sektorze w ciągu niecałych dwóch tygodni – powiedział Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący działalność Pionu Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Bank Pekao w ciągu ostatnich trzech lat udzielił finansowania o wartości 4,5 mld PLN dla największych podmiotów z sektora paliwowo-energetycznego w Polsce.