Czy sztuczna inteligencja zdominuje biznes? FutureTech Congress już w maju w Warszawie!

0

FutureTech CongressFutureTech Congress to jeden z najważniejszych szczytów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowany innowacyjnym branżom fintech, insurtech oraz big data. Pierwsza edycja kongresu organizowanego przez MMC Polska odbędzie się 24 i 25 maja w Warszawie. Podczas dwóch dni debat i wykładów, międzynarodowi eksperci będą rozmawiać o przyszłości polskiego biznesu i roli, jaką odegrają w niej sztuczna inteligencja oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne. Honorowym przewodniczącym rady programowej jest Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP.

FutureTech Congress stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie dynamicznie rozwijającego się rynku polskich innowacji. Jego idea zrodziła się na bazie dotychczasowych doświadczeń MMC Polska – organizatora konferencji BIG DATA: Think Big CEE Congress oraz FinTech Digital Congress. Celem twórców wydarzenia było stworzenie platformy spotkań i dyskusji dla dojrzałego sektora finansowego, startupów oraz instytucji finansowych. Jego głównym zadaniem jest konsolidacja środowiska biznesowego Europy Środkowo-Wschodniej. Patronat honorowy nad kongresem objęły m.in. Ministerstwo Cyfryzacji, GIODO, UKE, PIIT, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Ogromny sukces ubiegłorocznej edycji FinTech Digital Congress oraz doświadczenia zebrane w trakcie pięciu edycji BIG DATA: Think Big CEE Congress zainspirowały nas do stworzenia kompleksowej i neutralnej platformy wymiany idei w zakresie nowych technologii w biznesie. O unikalnym charakterze FutureTech świadczą zarówno skala wydarzenia, jak i udział najważniejszych przedstawicieli trzech innowacyjnych obszarów biznesowych:  fintech, insurtech i big datapodkreśla Piotr Zesiuk, Prezes Zarządu MM Conferences SA, organizatora imprez pod marką MMC Polska. – Polska branża nowych technologii w biznesie jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Ma to swoje bardzo konkretne i pozytywne konsekwencje. Światowe centra biznesowe przenoszą się do Polski i właśnie tutaj szukają zdolnych pracowników. Rozwiązania projektowane przez polskie startupy są docenianie i aktywnie wdrażane poza granicami naszego kraju. Jednak  polska myśl technologiczna ma w dalszym ciągu ogromny potencjał eksportowy. Jej wspieranie jest jednym z głównych celów FutureTech Congress – dodaje Piotr Zesiuk.

Czytaj również:  Rekordowy wzrost cen najmu biur w Europie

FutureTech Congress składa się z trzech filarów: FinTech Digital Congress (technologie finansowe), InsurTech Digital Congress (technologie dla branży ubezpieczeń) oraz BIG DATA: Think Big CEE Congress (zarządzanie dużymi zasobami danych).

  • FinTech Digital Congress dedykowany jest nowym technologiom na rynku bankowym i finansowym. W ramach FinTech odbędą się wykłady i panele dyskusyjne poruszające tematykę szybko postępującej cyfryzacji biznesu, płatności e-commerce, tożsamości cyfrowej, rozwojowi kryptowalut oraz relacjom pomiędzy przedstawicielami startupów a inwestorami.
  • InsurTech Digital Congress poświęcony jest nowoczesnym kierunkom rozwoju europejskiej branży ubezpieczeń. Podczas dyskusji tematycznych zaprezentowane zostaną rewolucyjne technologie takie, jak blockchain, telematyka czy biometria. Eksperci skupią się także na problematyce potrzeb klienta wobec zmian na rynku ubezpieczeń oraz stosunku firm ubezpieczeniowych do innowatorów rynku i stosowania nowych technologii w praktyce.