Emisja prywatna akcji Wealthon zakończona sukcesem. Spółka zebrała 3 mln PLN

giełda inwestycje forex

Wealthon, fintech oferujący finansowanie polskim przedsiębiorcom, pozyskał od inwestorów 3 mln zł w ramach emisji prywatnej akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego produktu. Doradcą przy pozyskaniu kapitału dla spółki był Dom Maklerski INC. Najbardziej rozpoznawalnym produktem spółki jest pożyczka pomostowa na spłatę zaległości w ZUS i US w celu uzyskania kredytu bankowego. Wealthon aktualnie koncentruje się na oferowaniu nowego produktu – pożyczki dla klienta biznesowego.

– Z radością i satysfakcją informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy emisję prywatną akcji, z której  pozyskaliśmy 3 mln zł. Dziękujemy nowym akcjonariuszom za udział w emisji i za zaufanie, którym nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z ustalonych celów – informuje Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

Zgodnie z celami emisji akcji, pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego produktu, czyli pożyczki dla przedsiębiorców, która jest już w ofercie spółki. – Pierwsze prace nad nowym projektem zostały zapoczątkowane w styczniu 2020 roku, koncept wynikał z potrzeb inwestycyjnych przedsiębiorców, dotychczas zgłaszających się do Wealthona. Po opracowaniu szczegółów, wspólnie z zespołem programistów, udało się stworzyć silnik całego projektu, czyli system przyznawania pożyczek oparty na nowatorskich algorytmach i sztucznej inteligencji. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szybko weszliśmy na rynek z gotowym produktem dla przedsiębiorców – mówi Majchrzak.

Do tej pory Wealthon udzielił pożyczek pomostowych, w tym pod gwarancje PFR, o łącznej  wartości ponad 10 mln PLN. W ostatnich tygodniach do portfolio dołączyła nowa pożyczka ratalna dla przedsiębiorców. Kapitał spółki powiększony został o dodatkowe 3 mln zł w ramach emisji akcji, a spółka planuje już debiut na rynku NewConnect w 1 kwartale 2021 roku. W gronie inwestorów, Wealthon powitał Łukasza Oleka, twórcę pierwszego e-kantoru internetowykantor.pl, Francois Colombie, wieloletniego prezesa Auchan Polska oraz fundusz Innovatika.

Nowy produkt – pożyczka dla przedsiębiorców, jest najlepszą i najszybszą formą pozyskania kapitału dla osób prowadzących biznes, które nie mogły uzyskać kredytu bankowego. – Klient wpisuje w formularzu online tylko swój NIP, a system samodzielnie zaciąga dane, automatycznie łączy się z bazami typu BIK, BIG, KRD, a dzięki PSD2 z kontami bankowymi. Następnie nasze algorytmy weryfikują historię transakcji z ostatnich 12 miesięcy oraz proponują maksymalną kwotę pożyczki – tłumaczy Majchrzak.

Przyznanie pożyczki jest bardzo szybkie, wystarczy 30 minut. Wealthon nie wymaga biznesplanu ani innych dodatkowych dokumentów, wszystko odbywa się online. System automatycznie łączy się ze wszystkie potrzebnymi bazami i z kontami bankowymi aplikującego, które stanowią rzeczywiste potwierdzenie historii transakcji w przeciwieństwie do standardowych dokumentów obowiązujących na rynku kredytowym, typu KPiR, PIT. Po stronie przedsiębiorcy pozostaje tylko spłata zobowiązania.