EUR/PLN tuż pod ważną linią

0

Powiało w czwartek optymizmem na rynkach w USA. Dolar rósł wczoraj w siłę, zyskując najwięcej do AUD. Wzrosty widoczne były też na parkietach giełdowych. Słabiej wypadały notowania ropy.

Ceny ropy naftowej traciły na wczorajszym zamknięciu ponad 1.2%. Spadki miały miejsce pomimo informacji zdradzającej szczegóły rozmów między eksporterami tego surowca. Dowiedzieliśmy się bowiem, że rozważane było przez OPEC ograniczenie wydobycia ropy o 1.5%. Jeśli ceny na rynkach terminowych nie wzrosną, zapewne taka opcja będzie sukcesywnie nabierać na znaczeniu, gdyż kraje producenckie będą chciały ratować swoje malejące dochody.

Natomiast dolarowi i giełdom akcyjnym pomogły dane z amerykańskiego rynku pracy. Według opublikowanego wczoraj raportu ADP, w maju przybyło 253 000 nowych miejsc zatrudnienia w USA. To dobry prognostyk przed dzisiejszymi publikacjami. O godzinie 14:30 dowiemy się jak kształtuje się poziom bezrobocia za oceanem jak też ile przybyło miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Oczekuje się 185 000 nowych miejsc. Poprzednim razem, w kwietniu, przybyło ich 211 000.

Na wykresie EUR/PLN wspólna waluta ciągle dryfuje w dół, pod naciskiem linii trendu spadkowego. Podobna sytuacja ma miejsce na wykresie RSI. Tutaj jednak pojawia się szansa na pokonanie linii spadkowej oraz poziomu 50 pkt. Jeśli się to uda, to trend spadkowy mocno osłabnie. Jeśli nastąpi odbicie RSI w dół, mogłoby to sygnalizować spadki w kierunku 4.1.

Sylwester Majewski


Sylwester Majewski
www.forex-desk.net

Czytaj również:  Złe wieści trafiają na podatny grunt