Jakie korzyści daje zakup abonamentu bez telefonu?

telefon

Abonament bez telefonu to niedroga i korzystna usługa, dzięki której możemy obniżyć koszty miesięcznych opłat za internet mobilny, rozmowy i SMS-y. Koszty w porównaniu do umowy abonamentowej z telefonem będą odczuwalnie niższe.

Decydując się na wybór abonamentu bez telefonu, nie ponosimy przede wszystkim kosztów opłaty miesięcznych rat za drogi smartfon, a te mogą zawyżyć rachunek nawet o kilkaset złotych, w zależności od modelu, na który się zdecydujemy.

Korzyści z abonamentu bez telefonu

Zawierając umowę z operatorem i decydując się jednocześnie na zakup smartfona wraz z abonamentem, przyjmujemy na siebie zobowiązanie na dwa lub trzy lata. Po upływie tego czasu, kiedy zapisy umowy przestają obowiązywać, wciąż możemy korzystać ze sprawnego telefonu, który może posłużyć nam jeszcze kilka lat. Dlatego wówczas warto rozważyć opcję, jaką jest abonament bez telefonu. Takie rozwiązanie oferują liczący się operatorzy sieci komórkowych na rynku. Wówczas opłata za usługi zależna jest od kilku czynników. Składają się na nią limity bezpłatnych połączeń, a także liczba gigabajtów przeznaczonych na dane internetowe. O jakich kosztach mówimy? Dla przykładu w sieci Red Bull MOBILE jest to 30 złotych miesięcznie, co pozwala na podpisanie atrakcyjnej umowy wraz z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, a do tego paczką danych umożliwiającą swobodne korzystanie z sieci w ciągu całego miesiąca abonamentowego. Plusem będą również przechodzące na następne dwa miesiące rozliczeniowe niewykorzystane gigabajty danych. Warto oczywiście sprawdzić koszty, które oferują pozostali operatorzy. Można to zrobić na platformach internetowych poszczególnych sieci komórkowych lub na specjalnych porównywarkach, dzięki którym bardzo łatwo sprawdzimy, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Efekt? To doskonały sposób na utrzymywanie kosztów pod stałą kontrolą. Może się nawet okazać, że wybierając abonament bez telefonu, uzyskamy nawet połowę kwoty w stosunku do kosztów zakupu telefonu wraz z abonamentem. Dodatkowe korzyści mogą pojawić się wtedy, kiedy po zakończeniu trwającej umowy zdecydujemy się na zmianę operatora. Liczba bonusów, które będziemy w stanie sobie wynegocjować, będzie wtedy dużo dłuższa.

Kiedy warto sięgnąć po abonament bez telefonu?

Oferta bez telefonu przede wszystkim atrakcyjna będzie dla osób, które chcą mieć stały kontakt z bliskimi lub kontrahentami, ale same nie zamierzają korzystać z telefonu zbyt wiele. Po przekroczeniu pakietu darmowych minut może bowiem okazać się, że opłata za minutę połączenia będzie nieco wyższa. Umowy abonamentowe cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku usług telefonicznych i internetowych, ponieważ pozwalają na ustabilizowanie kosztów w długoterminowej umowie. Najwyższe kwoty za abonament bez telefonu nie przekraczają 100 złotych. W tej cenie zyskamy atrakcyjną ofertę przez cały czas trwania umowy. W 2019 roku taką formę współpracy z operatorami wybrało 35 milionów klientów, zaś umowy na karty prepaid – o połowę mniej z nich.