Szkło hartowane do Xiaomi Redmi Note 10 Pro – czym kierować się przy wyborze?

xiaomi redmi note 10 pro silverprotectionplus

Xiaomi Redmi Note 10 Pro to obecnie jeden z najpopularniejszych smartfonów tego producenta. Jego bryła jest niemal w całości szklana — zarówno ekran, jak i tył telefonu to tafla szkła Gorilla Glass 5. Szkło hartowane jest więc niezbędnym akcesorium ochronnym dla tego urządzenia.

Jak zabezpieczyć Xiaomi Redmi Note 10 Pro przed uszkodzeniami?

Ekran oraz tył telefonu pokrywa szkło Gorilla Glass piątej generacji, które zadebiutowało w 2016 roku. To hartowane tworzywo o podwyższonej wytrzymałości, które jest wykorzystywane do produkcji zaawansowanych wyświetlaczy, ale także innych elementów obudowy smartfonów i tabletów.

Gorilla Glass 5 uchodzi szkło za odporne na upadki — dokumentacja wskazuje, że ekrany pokrytych nim urządzeń wytrzymają kontakt z podłożem z wysokości około jednego metra w 80% przypadków. Inaczej mówiąc, istnieje szansa na to, że bez dodatkowej ochrony ekran naszego telefonu najprawdopodobniej pęknie przy piątym uderzeniu na przykład o chodnik lub posadzkę. Warto więc rozważyć zakup akcesoriów ochronnych, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia telefonu, a kosztują wielokrotnie mniej, niż wymiana całej matrycy.

Czy folia ochronna chroni smartfona przed pęknięciami?

Aby zabezpieczyć szklaną bryłę przed uszkodzeniami, można rozważyć zakup odpowiedniego etui, folii ochronnej lub szybki hartowanej do Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Etui jest dobrym wyborem, gdy chcemy dodatkowo personalizować urządzenie, na przykład dodając nadruk.

Folia ochronna do Xiaomi Redmi Note 10 Pro może chronić zarówno ekran, jak i cały smartfon. Na rynku nie brakuje rozwiązań, które podkreślają design urządzenia, a jednocześnie je zabezpieczają. Niestety, ale nawet najlepsza folia nie zapewnia aż tak dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi jak solidne etui na tył oraz hartowane szkło ochronne.

Wykonana przez godną zaufania firmę, na przykład 3mk.pl – https://sklep.3mk.pl/xiaomi/redmi-note-10-pro/folie-i-szkla-ochronne, ​​szybka ochronna do Xiaomi Redmi Note 10 Pro jest praktycznie niewyczuwalna pod palcem. Nie wpływa też na czułość dotyku, a czasem wręcz poprawia poślizg palca po ekranie.

Szkło ochronne do Xiaomi Redmi Note 10 Pro — czy tanie znaczy dobre?

Wybór szkła do Xiaomi Redmi Note 10 Pro nie jest tak prosty, jakby się z pozoru wydawało. Obecnie nawet najtańsze szybki ochronne charakteryzują się wysoką twardością w 10-stopniowej skali Mohsa. Zwykle określa się ją na 9H. W teorii da się je zarysować jedynie korundem lub diamentem.

W praktyce te najtańsze szkła hartowane do Xiaomi Redmi Note 10 Pro łatwo się kruszą, szczególnie przy krawędziach. To zaś prosta droga do uszkodzenia ekranu smartfona. Grubsze szkła mogą też zniekształcać kolory oraz negatywnie wpływać na czułość dotyku. Właśnie dlatego tak ważna jest zaufana firma, która wyprodukowała takie szkło.

Szkło hartowane do Xiaomi Redmi Note 10 Pro — co wybrać?

Na rynku dostępne są również szkła hartowane wysokiej jakości. Powstały one w zaawansowanym procesie technologicznym, aby zniwelować podstawowe wady szkieł wspomniane wyżej, jak kruchość oraz zniekształcanie obrazu.

Szczególnie polski producent – 3mk.pl — wyróżnia się na tym polu innowacyjnymi szkłami na ekran Xiaomi Redmi Note 10 Pro. FlexibleGlass jest najcieńszym szkłem na rynku. Ma zaledwie 0,16 mm lub 0,3 mm grubości w zależności od wersji.

To w zasadzie hybryda szkła i folii, gdzie deklarowana twardość wynosi 6-7H w skali Mohsa. HardGlass Max to z kolei najbardziej zaawansowane szkło na cały ekran. Oferuje też dodatkową warstwę ochronną, która poprawia poślizg, a także ułatwia utrzymanie czystości frontowego modułu smartfona.