Klabater: Seria Strategic Mind już dziś zadebiutuje na konsolach PlayStation

PlayStation gaming

Już dziś o 17:00 nastąpi premiera Strategic Mind: Blitzkrieg i Strategic Mind: The Pacific (autorstwa Starni Games) na PlayStation 4 i 5. Za wydanie i porting obydwu odsłon uznanej strategii odpowiada Klabater. Cena każdego z tytułów wyniesie 29,99 EUR/USD.

Strategic Mind: Blitzkrieg oraz Strategic Mind: The Pacific to strategie turowe osadzone w okresie II WŚ. W Blitzkrieg gracz poprowadzi niemiecką armię ku zwycięstwu w Europie, natomiast The Pacific, z historyczną dokładnością i dbałością o szczegóły, przybliży fanom serii wojnę pomiędzy USA i Cesarstwem Japonii, która rozegrała się na Oceanie Spokojnym w latach 1941-45. Klabater odpowiada za wydanie i porting obu produkcji.

– Nasze dotychczasowe doświadczenia w pracy nad wersjami konsolowymi gier Crossroads Inn oraz Big Pharma pozwoliły nam dobrze przygotować się do przeniesienia na konsole rozbudowanej gry wojennej. Szczególnie skupiliśmy się na opracowaniu atrakcyjnego i odpowiadającego przyzwyczajeniom konsolowych graczy sterowania. – powiedział Michał Gembicki, Joint-CEO spółki
Sierpień w Klabaterze będzie niezwykle pracowitym okresem. Na początku tygodnia premierę miał dodatek do Crossroads Inn zatytułowany “Cyrk” (zainspirowany grą The Amazing American Circus) oraz premiera nowej odsłony season passa, a już w najbliższy weekend gracze będą mogli zapoznać się z najpopularniejszą grą spółki w czasie Free Weekend na Steam. Działania te mają na celu połączoną promocję tytułów Crossroads Inn oraz The Amazing American Circus.

– Premiera dodatku do Crossroads Inn, a także Free Weekend na Steam są częścią działań mających na celu dodatkową promocję naszej nadchodzącej produkcji – The Amazing American Circus. Liczymy, że to dodatek ten zwiększy rozpoznawalność obu marek, a długofalowo pomoże nam w przepływie fanów Crossroads Inn do The Amazing American Circus – kończy Michał Gembicki, Joint-CEO spółki.