Kto zostanie Dyrektorem Finansowym Roku 2010?

warszawa pałac kultury i nauki

Z inicjatywy ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes oraz magazynu Forbes w tym roku zostaną przyznane dwa tytuły Dyrektor Finansowy Roku – w kategorii dużych przedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Konkurs towarzyszyć będzie najważniejsze branżowe wydarzenie – Kongres Dyrektorów

Tylko do 15 marca można przesyłać zgłoszenia do szóstej edycja prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Ankiety aplikacyjne, o wyniki finansowe za 2010 rok, mogą być uzupełnianie do 4 kwietnia.

Konkurs oraz Kongres Dyrektor Finansowy Roku organizowane są z inicjatywy Euler Hermes – światowego lidera w ubezpieczaniu należności i windykacji oraz miesięcznika „Forbes”. Partnerem merytorycznym jest ACCA. Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły nadzór sprawuje audytor – Grant Thornton Frąckowiak.
Udział w Konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 25 maja w Warszawie podczas uroczystej gali.

– Ideą organizowanego po raz szósty Konkursu Dyrektor Finansowy Roku jest wybór najlepszych managerów, wyróżniających się profesjonalizmem, etyką oraz skutecznością w działaniu przy zmiennych warunkach gospodarczych – podkreśla Krzysztof Chechłacz, Prezes Zarządu TU Euler Hermes.

W dotychczasowych edycjach tytuł Dyrektor Finansowy Roku otrzymali: Adam Pieniecki z York International, Karen Burgess z TVN, Krzysztof Zoła z Złomrex, Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska oraz Mariusz Machajewski z Grupy Lotos. W obecnej edycji organizatorzy zmienili zasady konkursu i wprowadzili dwie kategorie: Dyrektor Finansowy Roku dużych przedsiębiorstw oraz Dyrektor Finansowego Roku małych i średnich przedsiębiorstw.

Kapituła może podjąć także decyzję o przyznaniu wyróżnienia specjalnego.

Kapituła wyłoni zwycięzców na podstawie nadesłanych ankiet oraz zebranych informacji o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny będą: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy.

– Strateg czy kontroler? Przeszłość czy przyszłość? Jaką perspektywę przyjąć i gdzie położyć główny nacisk? To pytania, na które jako dyrektorzy finansowi odpowiadać musimy sobie na co dzień. Niepewna sytuacja ekonomiczno-gospodarcza wyznaczyła dla nas czas, który daje niepowtarzalną szansę na wykazanie się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Realizujemy zadania, które wprost przekładają się na wzrost wartości spółek, jednocześnie dbając o to, by poziom ryzyka był odpowiednio zarządzany. Wielu z nas udało się dużo osiągnąć. Pochwalmy się zatem tymi sukcesami, podzielmy spostrzeżeniami i doświadczeniem. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku – z takim przesłaniem zwróciła się do środowiska Dyrektorów Finansowych, Ilona Weiss, Przewodnicząca Kapituły, Prezydent ACCA Poland.