Kupowanie okularów przez Internet – czy warto?

Kupowanie okularów przez Internet

Kupowanie za pośrednictwem sklepów online stało się naszą codziennością. Od ubrań i urządzeń elektronicznych, przez sprzęt AGD i RTV, aż po kosmetyki czy artykuły spożywcze – zakupy w sieci nie znają granic. Polacy coraz chętniej kupują przez Internet leki czy okulary, chociaż wciąż najczęściej wybór pada na okulary przeciwsłoneczne czy popularne „zerówki”, których używa się głównie do podkreślenia stylizacji. Tymczasem zakup okularów korekcyjnych przez sklep internetowy może mieć więcej korzyści, niż w sklepie stacjonarnym. Jakie są plusy i minusy kupowania przez internet okularów?

Od czego zacząć?

Jedną z pierwszych zalet dokonywania zakupów przez Internet jest wolność w wyborze pory dnia czy nocy oraz trwania „polowania” na idealny produkt. Bez ograniczeń można przeglądać i porównywać najlepsze ceny, producentów czy możliwości wysyłki. Dodatkowo, w sklepach internetowych asortyment jest dużo szerszy, niż w stacjonarnych i bardzo często produkty, które nas interesują, dostaje się praktycznie od ręki. Tutaj jednak warto postawić na polskie sklepy i skupić się na ich ofercie – okulary korekcyjne są bowiem wyrobem medycznym i podlegają różnorodnym regulacjom oraz restrykcjom. Zasada ograniczonego zaufania dotyczy w dużej mierze sklepów, które bazują na produktach sprowadzanych z Dalekiego Zachodu. Wśród polskich sprawdzonych sklepów, warto zapoznać się z ofertą sklepu wOkularach.pl, gdzie można kupić różnego rodzaju okulary korekcyjne, najnowsze i najmodniejsze oprawki (inspiracje znajdziecie na blogu: https://www.wokularach.pl/blog/modne-okulary-tego-roku-zdradzamy-6-najwiekszych-trendow), a także okulary przeciwsłoneczne i akcesoria.

Okulary korekcyjne online

Kupowanie okularów przez Internet

Jeśli wybraliście już swoje wymarzone oprawki, pora na soczewki okularowe. Pamiętajcie, że okulary korekcyjne należy kupować na podstawie recepty, którą wystawia lekarz okulista. Receptę można zdobyć przy okazji corocznych kontrolnych badań wzroku lub podczas badań medycyny pracy. Zawarte są na niej informacje odnośnie wady wzroku oraz mocy soczewek, jakie należy nosić do odpowiedniej korekcji. Zwróćcie uwagę, że do podstawowych wad wzroku zalicza się krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i nadwzroczność i do każdej z nich dobierany jest inny rodzaj soczewek. Jakie soczewki okularowe są dostępne w sklepach internetowych? Tutaj odpowiedź jest krótka – wszelkie możliwe. Od podstawowych, poprzez soczewki z utwardzaniem, ochroną UV, z powłoką antyrefleksyjną (różne rodzaje), z powłokami odpornymi na zarysowania i ułatwiającymi czyszczenie, z powłoką hydrofobową i oleofobową, z powłoką BLUE (redukującą szkodliwe działanie światła niebieskiego, które emitowane jest przez ekrany LED/LCD) czy soczewki przystosowane z myślą o kierowcach samochodów (eliminujące odblaski i poprawiające kontrast). Co więcej, można wybrać także soczewki okularowe, które są cieńsze do 50% od zwyczajnych soczewek.

Plusy zakupu okularów online

Dokonując zakupów przez Internet bezwzględnie trzeba zapoznać się z polityką zwrotów, wymiany i reklamacji towaru, ponieważ nie zawsze jest to proste. W sklepie www.wOkularach.pl klienci otrzymują aż 100 dni na zwrot okularów bez podawania przyczyny, przy czym sklep zwraca 100% kosztu towaru przy zakupie marek okularowych SENJA i SIYU oraz soczewek okularowych, co w przypadku zakupów w stacjonarnych salonach optycznych jest niespotykane. Kolejnym plusem jest konkurencyjność cen. W sklepach internetowych ceny za okulary korekcyjne są niższe niż w salonach oraz często można trafić na korzystne promocje. Co więcej, w obecnych czasach kupowanie on-line jest z wielu względów bezpieczniejsze, zwłaszcza w dobie pandemii czy sezonowych chorób. Oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas, bo nie trzeba wybierać się przez pół miasta do salonu optycznego, szukać miejsca parkingowego czy urywać się z pracy/szkoły wcześniej – niestety, ale wiele punktów usługowych w Polsce jest czynnych dokładnie w godzinach naszej pracy czy szkoły. Stąd korzystanie ze sprawdzonych sklepów internetowych może być bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają za miastem lub w miejscach, gdzie nie mają dobrego dostępu do optyka.