Kurs euro, dolara, funta, franka – analiza techniczna

0

EUR/PLN porusza się w ramach wąskiego pasma wahań. CHF/PLN nieco wyżej na bazie ruchów spadkowych na EUR/CHF. Kanał spadkowy na USD/PLN “jeszcze” obowiązuje. Kluczowe dla losów dolara będą piątkowe dane o inflacji z USA. Bank Anglii skutecznie zadbał o spadki na swojej walucie.

Tabela. Maksima i minima głównych walut w PLN. Zakres: 10.06.2017-07.08.2017

Para walutowa EUR/PLN CHF/PLN USD/PLN GBP/PLN
Minimum 4,1962 3,6814 3,5670 4,6879
Maksimum 4,2670 3,9195 3,8190 4,8405

 

Kurs euro

Kurs Euro wykresPolska waluta w relacji do euro nadal pozostaje wysoko. Bardzo spokojnie zachowywał się EUR/PLN w sytuacji sporych ruchów na głównej parze walutowej świata. Złoty momentami nawet zyskiwał i zachowywał się lepiej niż inne waluty krajów wschodzących. Początek tygodnia przynosi jednak znów konsolidację i powrót w okolice 4,25. I taka stabilizacja jest możliwa praktycznie do końca tygodnia. Tydzień jest bardzo ubogi w dane makro szczególnie ze strefy euro. Inwestorzy więc będą oczekiwać piątkowych danych z USA na temat inflacji. Póki co większe osłabienie złotówce nie grozi gdyż panują dość dobre nastroje globalne. Do tego dość wrażliwy temat czyli ustawy “reformujące” sądy w Polsce nieco ucichł. Prawdopodobnie będzie tak aż do momentu zaprezentowania przez prezydenta Dudę swoich projektów ustaw. Również patrząc w drugą stronę o umocnienie będzie ciężko. Próba przełamania wsparcia na poziomie 4,24 zakończyła się niepowodzeniem. Stąd teraz naturalny by był ruch w okolice 4,26. I takie wąskie pasmo wahań powinno obowiązywać do końca tygodnia.

Kurs franka

CHFPLN..H1Bardzo dynamiczny trend spadkowy na CHF/PLN póki co zatrzymał się w okolicach 3,6800. Lekkie odreagowanie w okolice 3,71 wynikało z ruchów na EUR/CHF. Po piątkowych danych z rynku pracy z USA przyśpieszyła wyprzedaż EUR/USD. Wyraźnie słabsze euro zepchnęło EUR/CHF z poziomów powyżej 1,15 do niemal 1,1420. Stąd chwilowa słabość złotego w relacji do CHF i ruch o 3 grosze w górę. W kolejnych godzinach sytuacja jednak powoli wraca do poziomów sprzed danych z rynku pracy. W kolejnych dniach więc powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku ostatniego minimum. Tym bardziej, że do piątku nie widać po drodze żadnych ryzyk a podejście do franka szwajcarskiego na rynkach nadal pozostaje negatywne. Inwestorzy w tym momencie nie szukają bezpiecznych przystani.

Czytaj również:  Polska branża lotnicza w czołówce pod względem innowacyjności. Śląski Klaster Lotniczy wśród najlepszych klastrów w Europie

Kurs dolara