Leasing online? Siemens Finance uruchamia platformę dla e-sklepów

0

Firma Siemens Finance uruchomiła usługę SimplyLease. Dzięki niej sklepy internetowe będą mogły oferować swoim klientom zakup sprzętu finansowanego leasingiem. Firma rozpoczęła właśnie program pilotażowy z siecią RTV EURO AGD. Dla osób posiadających podpis elektroniczny, przewidziano z kolei leasing potwierdzany za pomocą jednego kliknięcia myszką.

SimplyLease to usługa skierowania do sklepów internetowych, które chcą dać swoim klientom możliwość finansowania zakupów leasingiem. Poprzez platformę klienci e-sklepów posiadający własną firmę mogą sfinansować zakup urządzeń o wartości od 1000 do 30 000 zł. Docelowo cała procedura wzięcia leasingu, także podpisanie umowy, ma odbywać się drogą elektroniczną.

Małe firmy pokochały leasing

Leasing to jedna z najszybciej rozwijających się form finansowania inwestycji w firmach. Polega na sfinansowaniu przez leasingodawcę sprzętu, za który przedsiębiorca płaci określoną ratę przez okres obowiązywania umowy. Według danych Związku Polskiego Leasingu, ta forma finansowania rok do roku jest coraz bardziej popularna. Obecnie wartość całego rynku to już niemal 50 mld zł, a średnioroczne tempo wzrostu od 2012 roku przekracza 15 proc. Co istotne, aż 71 proc. usług firm leasingowych, jest kierowane do mikro, małych i średnich firm. – Dla kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą i potrzebuje sfinansować zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju jego biznesu, leasing to najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie musi angażować własnych pieniędzy, a faktury za raty leasingowe w całości rozlicza jako koszty. Usprawnienie tego procesu przez wprowadzenie leasingu online to kolejne ułatwienie dla firm – mówi Cezary Zbierzchowski, kierownik zespołu e-commerce w Siemens Finance, odpowiedzialny za wdrożenie platformy SimplyLease.

Według ekspertów jednym z powodów wzrostu rynku jest coraz większa digitalizacja oraz wdrażanie nowych technologii w usługach leasingowych. Przykładem jest możliwość wzięcia leasingu online. Jak podkreśla Cezary Zbierzchowski, to opcja, która w najbliższym czasie będzie odgrywała coraz większe znaczenie. – Z naszych badań wynika, że niemal co 2 firma zatrudniająca do 9 pracowników, robi zakupy przez internet. Co 4 z kolei jest zainteresowana leasingiem online – podkreśla ekspert.  To właśnie z myślą o takich firmach Siemens Finance postanowił wprowadzić na rynek platformę SimplyLease – usługę skierowaną do sklepów internetowych, dzięki której będą one mogły zaproponować swoim klientom leasing urządzeń przez internet. Jak podkreśla Zbierzchowski, decyzja leasingowa będzie dostępna już w 15 minut po złożeniu internetowego wniosku.

Czytaj również:  Grupa AFORTI kupuje spółkę windykacyjną LifeBelt

Kupno komputera nigdy nie było tak proste