Lubimy przepłacać. Sprawdź, jak można oszczędzać na co dzień

PLN pieniądz

Codzienne, wydawałoby się drobne, wydatki potrafią pochłonąć całą naszą miesięczną pensję. Tymczasem każdy z nas lubi, gdy na koniec miesiąca na koncie pozostanie mu nieco pieniędzy, które można zaoszczędzić i przeznaczyć na przykład na wyjazd na wakacje. Podpowiadamy, w jaki sposób oszczędzać na codziennych, niezbędnych wydatkach.

Niższe OC

Dziś niemal każde gospodarstwo domowe posiada przynajmniej jeden samochód. Prawo zobowiązuje nas do wykupienia ubezpieczenia OC, a towarzystwa ubezpieczeniowe często kuszą nas różnymi promocjami i innymi, ciekawymi ofertami. Zanim jednak zdecydujemy się wykupić konkretne ubezpieczenie, dobrze jest sprawdzić ranking OC. W rankingu znaleźć można najkorzystniejsze oferty dopasowane do nas i naszego samochodu. Z pomocą rankingu możemy płacić mniej za ubezpieczenie OC, co w skali roku oznacza realne oszczędności bez względu na to, czy OC płacimy w ratach, czy też jednorazowo. Więcej o tym, jak działa ranking OC, przeczytasz na stronie: https://www.compero.pl/poradnik/ranking-oc.

Oferty promocyjne

Dokonując zakupów warto wybierać najlepsze możliwe oferty cenowe. Większe supermarkety, a także dyskonty często przeceniają wybrane produkty. W promocyjnej cenie można je kupić przez cały tydzień bądź nawet miesiąc. Wystarczy tylko przejrzeć gazetkę promocyjną naszego ulubionego sklepu, przygotować listę zakupów i dokładnie trzymać się jej będąc w sklepie. Dobrze jest też chodzić na zakupy po posiłku, bowiem z pustym żołądkiem kupujemy znacznie więcej, czego dowodzą liczne badania konsumenckie. Warto pamiętać o tym także w kontekście niemarnowania żywności, której co roku wyrzucamy całe tony na śmietnik.

Wspólna droga do pracy

Na ulicach codziennie widzimy mnóstwo samochodów, w których często jedzie tylko jedna osoba. Jest to nie tylko nieekologiczne, ale i mało ekonomiczne rozwiązanie. Wystarczy, że umówimy się z kolegą czy z koleżanką z pracy na wzajemne podwożenie się do miejsca pracy i z powrotem. Często bowiem zdarza się, że dwie osoby mieszkają blisko siebie i dojeżdżają do pracy tą samą drogą. Dobrze więc umówić się na zamienne podwożenie, tak aby wykorzystywać swój samochód tylko przez część miesiąca. Innym sposobem na oszczędzanie jest jazda rowerem w porze letniej i wybór komunikacji miejskiej w porze zimowej.

Rozrywka za darmo

Wyjście do teatru, na lodowisko czy na koncert sporo kosztuje. Tymczasem wiele instytucji organizuje różnego rodzaju imprezy sportowe i kulturalne, na które wstęp jest darmowy. Są to inicjatywy przede wszystkim miejskie lub także prywatnych firm, które w ten sposób promują swoją działalność. Imprezy tego rodzaju co prawda częściej mają miejsce latem, jednak niektóre z nich odbywają się także w sezonie zimowym. Darmowa rozrywka pozwoli nam sporo zaoszczędzić, szczególnie jeśli mamy dużą rodzinę i na rozrywkę wydajemy tym samym naprawdę sporo. Bezpłatnie możemy również korzystać z dobrodziejstw kultury, na przykład poprzez odwiedzanie bibliotek. Jeżeli zaś chcemy kupić książkę, ciekawych tytułów można poszukać na kiermaszach książek używanych bądź w antykwariatach.