Międzynarodowe startupy nabierają rozpędu w Warszawie

0
Startupowcy z sektora life science, oprogramowania oraz Internetu rzeczy (IoT) mogą synchronizować zegarki. 4 kwietnia o godz. 20.00 startuje rekrutacja do programu akceleracyjnego, wspierającego rozwój młodych firm i projektów technologicznych.

Podczas programu uczestnicy będą mogli pracować m.in. z Markiem Borzestowskim (współtwórcą Wirtualnej Polski), Lidią Adamską, wieloletnią CFO warszawskiej giełdy, czy prof. Tomaszem Ciachem, naukowcem i startupowcem. Do programu mogą przystąpić nie tylko startupy, ale także zespoły projektowe i samotne wilki bez własnej firmy. Jedynym warunkiem jest przedstawienie rewolucyjnego rozwiązania, nadającej się do komercjalizacji technologii lub unikalnego formatu biznesowego.

Najlepsze uczelnie techniczne w kraju, dogodne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem, 2 lotniska obsługujące połowę ruchu lotniczego w kraju, wspaniałe i rozpoznawalne na świecie środowisko startupowe, sugerują że miejsca starczy dla liderów z całej Europy. Zapraszamy do Warszawy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawa.

Tegoroczny program – Startup Hub Warsaw – odpowiada na zjawisko umiędzynarodowienia się innowacji i zaprasza do miasta zespoły z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i świata. Czeka na nich autorski program merytoryczny, praca z czołowymi ekspertami i 30.000 zł nagrody.

Program akceleracyjny na zlecenie miasta st. Warszawa realizuje Fundacja Startup Hub Poland. Fundacja od 4 lat przyciąga do kraju polskich wynalazców z emigracji oraz największych talentów inżynieryjnych ze świata. Startup Hub widoczny jest we wszystkich krajach regionu. Tylko w ostatnim roku do Hubu trafiło ponad 600 projektów high-tech. Międzynarodowy team inwestycyjny z warszawskiego Mokotowa wsparł w ramach pilotażowego inkubatora Bridge Alfa 8 najlepszych zespołów tworząc z nimi startupy z finansowaniem na poziomie 1,5 mln złotych.

Zapisy oraz pytania, na jakie trzeba będzie odpowiedzieć w drodze po pieniądze i spełnienie biznesowych ambicji, można znaleźć już teraz na stronie startuphub.pl/WARSAW

Czytaj również:  VII Targi IT Future Expo - ponownie największa impreza B2B branży IT w Polsce