Pierwsza edycja European Fintech Forum

0

European Fintech ForumEuropean Fintech Forum to międzynarodowy projekt mający stanowić platformę dyskusji podmiotów związanych z branżą FinTech. Konferencja odbędzie się 12 października 2016 w Hotelu SoundGarden w Warszawie. 

Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń i idei, które mogą przyczynić się do dynamiczniejszego rozwoju tego sektora w Polsce i na świecie. Z danych World Economic Forum wynika, że w najbliższych latach udział branży FinTech w światowym PKB zwiększy się nawet do 10%. W latach 2013-2015 w Stanach Zjednoczonych start-up’y finansowe przyczyniły się do powstania ponad 100 tys. miejsc pracy. Również w Polsce widzimy trend wzrostowy w tym sektorze. Jego przewaga polega na tym, że kreuje on wysokiej jakości etaty – nieoparte tylko na niskich kosztach zatrudnienia, lecz na doświadczeniu, pomysłowości i pracowitości. To olbrzymia szansa dla Polski, która w ostatnich latach wpadła w tzw. „pułapkę średniego dochodu” i jednym ze sposobów na jej opuszczenie są właśnie inwestycje w nowoczesne technologie finansowe. Mamy szansę stać się liderem w tej dziedzinie.

European Fintech Forum to przełomowe wydarzenie, które pozwoli polskim przedsiębiorcom dołączyć do grona krajów decydujących o gospodarce i sektorze finansowo-technologicznym w Europie oraz podejmować ważne decyzje w tym zakresie. Efektem końcowym Konferencji będzie powołanie organizacji reprezentującej przedsiębiorców na szczeblu europejskim z obszaru FinTech.

Zachęcamy do udziału w konferencji, nad którą objęliśmy patronat medialny. Więcej informacji na stronie: www.europeanfintechforum.pl