Powrót dolara

Nie trwały długo spadki wartości dolara. Czwartek przyniósł odbicie na tym rynku. Zakończyła się też dobra passa indeksu Nasdaq, choć DJIA prezentował się świetnie. Wzrosty obecne były na rynkach ropy oraz metali szlachetnych.

Spadki na rynku dolara nie trwały długo. Wczorajszy dzień należał do dolara amerykańskiego, który w wielu przypadkach odrobił z nawiązką środowe straty. Bardzo dobrze wypadał dolar na tle franka szwajcarskiego, mającego wczoraj pewne kłopoty. Z kolei na amerykańskim rynku kapitałowym zakończyła się dobra passa indeksu Nasdaq, który zakończył dzień ze stratą 0.6%. Z rekordem mieliśmy natomiast do czynienia w przypadku indeksu DJIA, który zakończył dzień na najwyższym poziomie w swej historii.

Z danych publikowanych wczoraj nie wyłaniał się jasny obraz sytuacji. Nie mieliśmy też do czynienia z większymi niespodziankami. Ilość wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wzrosła w ostatnim tygodniu w USA do poziomu 244 000. Dziś poznamy kolejne dane zza oceanu, w tym odczyt PKB za drugi kwartał(godzina 14:30). W godzinach porannych poznamy natomiast koniunkturę w gospodarce strefy euro.

Powrót dolara 1

Długa, dobra passa indeksu Nasdaq dobiegła końca, jednak to nie przekreśla szans byków na dalsze wzrosty. Co prawda wskaźnik RSI tworzy negatywną dywergencję, jednak wykres cen ma spory „zapas” aby jeszcze wyjść z niej. Możliwa jest chwilowa konsolidacja boczna. Wsparciem będzie obszar 5700-5800 pkt (Nasd100), co dla Nasdaq Comp. Odpowiada obszarowi wokół 6200 pkt. Dopiero spadek poniżej widocznej linii trendu wytrąci bykom impet.

Sylwester Majewski


Sylwester Majewski
www.forex-desk.net