Powstał nowy związek zrzeszający pracodawców z branży zbrojeniowej

0

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) jest rzecznikiem małych, średnich oraz dużych firm sektora zbrojeniowego w kontaktach z decydentami. Powstanie Związku to efekt współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz portalu Defence24.pl.

Celem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) jest promocja polskiego przemysłu niezależnie od formy własności, wsparcie i wzmacnianie konkurencyjności polskich firm zaangażowanych w produkcję obronną i podwójnego przeznaczenia oraz działanie na rzecz poprawy warunków ich funkcjonowania na rynku krajowym i zagranicznym.

Szkieletem przemysłu zbrojeniowego muszą być duże firmy państwowe i prywatne. Jednak równie istotne są mniejsze podmioty, będące często inkubatorami innowacyjności oraz efektywności ekonomicznej, o których często się zapomina. W naszej ocenie tylko działając razem można stworzyć zaczyn silnego, polskiego przemysłu obronnego – mówi Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego.

ZPP PO pełni rolę platformy porozumienia i współpracy branży przy tworzeniu wspólnych stanowisk, opinii czy rekomendacji dotyczących polityki zbrojeniowej. Związek publikuje dokumenty – analizy i rekomendacje – w różnych obszarach związanych z polityką obronną państwa oraz polskim przemysłem obronnym, a także organizuje spotkania branżowe i prasowe poświęcone tematom istotnym dla polskiego przemysłu obronnego. Do udziału w organizowanych wydarzeniach są zapraszani przedstawiciele władz oraz osoby decyzyjne.

Związek zapewnia również współpracę w zakresie działań promocyjnych oraz ochronę przed nadużyciami władz poprzez m.in. pisemne i osobiste interwencje w przypadku nieuzasadnionych represji ze strony organów rządowych oraz samorządowych; asystę, doradztwo i koordynację sprawy, czy udział jako strona w sprawach sądowych i administracyjnych. Zrzeszone firmy zyskują dostęp do informacji o ważnych zmianach w prawie, grantach i funduszach europejskich a także raportów, opracowań czy poradników.

Jesteśmy przekonani, że połączenie praktyki, wiedzy i doświadczenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który od lat wspiera branżę MSP, oraz opiniotwórczego portalu Defence24.pl przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania polskich podmiotów zaangażowanych w produkcję obronną i podwójnego przeznaczenia – dodaje Marcin Nowacki.

Czytaj również:  Prawa przedsiębiorców w Polsce przestrzegane na umiarkowanym poziomie. Potrzebne uproszczenie prawa i podatków

Partnerem strategicznym oraz medialnym Związku jest portal Defence24.pl, pierwszy polski serwis poruszający kompleksowo kwestie bezpieczeństwa krajowego i globalnego.

Więcej informacji na temat Związku na stronie www.zpppo.pl