Pudełka kartonowe – pudełka na każdą okazję!

sklep.margopack.pl – Pudełka kartonowe – pudełka na każdą okazję

Chociaż możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, różnorodne kartonowe pudła i opakowania stały się nieodłącznymi elementami naszego codziennego życia. W dużych kartonach wysyłamy paczki oraz towary, mniejsze pudełka świetnie sprawdzają się jako pomoc w organizacji przestrzeni domowej oraz biurowej. Dzięki ogromnej różnorodności opakowań, w prosty i szybki sposób możemy dobrać odpowiadającą naszym potrzebom wielkość, kształt oraz kolor. Do czego jeszcze stosujemy pudełka kartonowe? Podpowiadamy!

Jak ładnie zapakować prezent? Pudełko na prezent

Ach prezenty – każdy lubi je dostawać, ale czasem jeszcze większą radość może przynosić ich dawanie. Odpowiednio dobrany podarunek dla bliskiej nam osoby wywoła uśmiech na jej twarzy, który da nam ogromną satysfakcję. W zależności od gabarytu oraz kształtu prezentu jego zapakowanie może sprawiać trochę problemu. Upominki, które kupujemy od razu w pudełkach takie jak elektronika, czy zabawki nie stanowią dużego wyzwania podczas pakowania, wystarczy użyć ładnej torebki albo ozdobnego panieru. Niewymiarowe prezenty, które nie mają dedykowanego pudełka, należy w takowy wyposażyć. Dzięki umieszczeniu upominku w kartonowym opakowaniu nie tylko ułatwiamy sobie pracę podczas pakowania, ale także sprawiamy, że całość wygląda bardziej estetycznie, a sam prezent dostaje dodatkową warstwę ochronną.

Karton do paczkomatu – wymiary paczkomatu

Nie zależnie od tego czy jesteś osobą prywatną, która często korzysta z paczkomatów, czy prowadzisz firmę, która wysyła swoje towary za pomocą tej technologii, z pewnością potrzebujesz kartonów dostosowanych wymiarami do gabarytów danych skrytek. Kartony do paczkomatów charakteryzuje nie tylko określona wielkość, ale także solidne wykonanie, które zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa dla wysyłanego towaru. Aby dopasować gabaryty opakowania do wielkości skrytki oraz objętości wysyłanej rzeczy warto wiedzieć, na jakich wielkościach opiera się producent paczkomatów, dla InPost jest to:

  • Gabaryt A – wymiary: 8 X 38 X 64 cm, czyli niewielka, płaska paczka. W takich opakowaniach często wysyłane są ubrania, oraz inne płaskie produkty takie jak niektóre gry planszowe, czy mała elektronika.
  • Gabaryt B – wymiary: 19 X 38 X 64 cm, pudełko średnie bardzo często wybierane przez klientów ze względu na swoją uniwersalność.
  • Gabaryt C – wymiary: 41 X 38 X 64 cm, największe pudełko, które mieści się do paczkomatów. Należy pamiętać, że nawet ten największy gabaryt nie może przekraczać granicznych dla takich przesyłek 25 kilogramów.

Pudełka fasonowe – kartony o rozmaitych kształtach

Pudełka fasonowe zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli sklepów wysyłkowych. Dzięki wielu kształtom i rozmiarom tych kartonów bardzo łatwo dopasujemy opakowanie do wysyłanego towaru. Wytrzymałe, kilkuwarstwowe ścianki ochronią zawartość paczki nawet podczas długiej podróży. Zazębiające się skrzydełka kartonu pozwalają na dokładne zamknięcie go bez użycia dodatkowej taśmy klejącej. Pudełka fasonowe wykorzystywane są zarówno do wysyłki produktów o małych gabarytach takich jak książki, czy ubrania, oraz większych rzeczy, na przykład dużej elektroniki czy sprzętu sportowego.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.margopack.pl