Relacja z Human Capital Economy CEE Congress

Human Capital Economy CEE Congress

7 i 8 października w Hotelu Sheraton w Warszawie po raz pierwszy w Polsce odbył się Human Capital Economy CEE Congress. Wzięły w niej udział najważniejsze osobistości branży HR, Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Liderzy Świata Biznesu i Administracji.

Międzynarodowe grono ekspertów, polityków, liderów biznesu i praktyków zarządzania zasobami ludzkimi miało okazję do debatowania na temat aktualnego stanu Kapitału Ludzkiego, a także do wypracowania rozwiązań na najbliższe lata. Jest to niezwykle ważne, szczególnie, że wyzwań stojących przed gospodarką Europy Środkowo-Wschodniej nie brakuje. Jednym z kluczowych aspektów poruszanych podczas kongresu były migracje – zarówno zarobkowe Polaków, jak i te z bliskiego wschodu i Afryki do Polski. W debacie oxfordzkiej na ten temat udział wzięli: Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, oraz Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Kluczowymi były pytania o to, co zrobić, aby Polacy wrócili z Emigracji oraz kto będzie budować rozwój gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej. Drugiego dnia odpowiadano natomiast na pytanie, czy praca jest dobrem wspólnym czy tylko partyjnym. Swoją wizję rynku pracy przedstawili liderzy polityczni: Joanna Shmidt – Członek Zarządu Komitetu Wyborczego „Nowoczesna”, Maks Kraczkowski – Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość, oraz Włodzimierz Karpiński – Poseł na Sejm RP, Minister Skarbu Państwa w latach 2013-2015, Platforma Obywatelska.

W ciągu dwóch dni trwania kongresu debatowano również na tematy takie, jak:

  • Rynek pracy a rozwiązania systemowe
  • Edukacja i kariera ludzi młodych
  • Czy naprawdę potrzebujemy więcej pracowników? Wyzwania starzejącego się społeczeństwa
  • Narodowe modele zarządzania, jako szansa na międzynarodowy sukces
  • Trendy, wyzwania i nowe modele prowadzenia polityki HR.

Swoją obecnością kongres zaszczycili m.in. Pani Minister Joanna Kluzik-Rostkowska, Pedro Pereira da Silva, Country Manager, Jeronimo Martins Poland, Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu, Polimex-Mostostal, Brian Tracy, International Keynote Speaker, Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu, Work Service.

Konferencję w znakomity sposób poprowadził dziennikarz Telewizji Polskiej- Krzysztof Ziemiec.