Rima Qureshi została mianowana starszym wiceprezesem i dyrektorem ds. strategii dla Grupy Ericsson

0

Ericsson mianuje Rimę Qureshi dyrektorem ds. strategii dla Grupy Ericsson, w której będzie ona również kierować strategią i działalnością spółki w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Ponadto będzie pełnić funkcję prezesa oddziału modemów.

Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny Ericsson, oświadczył: „Jestem bardzo zadowolony z tej nominacji. Z racji swojego wszechstronnego doświadczenia w kierowaniu operacjami biznesowymi oraz fuzjami i przejęciami, jak również istotnych osiągnięć w zakresie rozwoju i realizacji strategii, Rima jest idealną osobą na to stanowisko. Rima skutecznie zarządzała integracją aktywów CDMA i LTE dla byłej spółki Nortel Network Corporation oraz kierowała oddziałem systemów mobilnych CDMA w latach 2010-2012.”

Rima Qureshi jest starszym wiceprezesem oraz członkiem zespołu kierowniczego Ericsson od 2010 r.

Nowa dyrektor oświadczyła: „Dla branży jest to czas szybkiej transformacji i nie potrafię sobie wyobrazić lepszego okresu niż ten na kierowanie rozwojem strategii Grupy Ericsson. Jednocześnie liczę na ścisłą współpracę z zespołem w oddziale modemów, aby zapewnić nasze skuteczne działanie w oparciu o najbardziej zaawansowany w branży modem LTE”.

Rima Qureshi dołączyła do Ericsson w 1993 r.; przed kierowaniem oddziałem systemów mobilnych CDMA pełniła funkcje kierownicze w działach badań i rozwoju, sprzedaży i usług, włącznie z zarządzaniem globalnymi centrami dostawy usług w Kanadzie, USA, Meksyku i Brazylii.

W kwietniu 2011 r. Qureshi została wybrana do zarządu MasterCard Worldwide ze względu na szerokie doświadczenie międzynarodowe i zmysł przedsiębiorczy. W kwietniu 2014 r. została nowym członkiem rady nadzorczej Wolters Kluwer – globalnego lidera w dziedzinie profesjonalnych usług informacyjnych.

Qureshi posiada tytuł licencjata w dziedzinie systemów informatycznych oraz tytuł MBA – oba z nich uzyskała na McGill University w Montrealu.

Czytaj również:  Wynalazek polskich naukowców może zrewolucjonizować sterowanie orbitami okołoziemskimi. Możliwe będzie wykonywanie precyzyjnych zdjęć satelitarnych