Startuje oferta publiczna akcji Render Cube. Spółka w ramach emisji serii C zamierza pozyskać do 3,9 mln zł

Damian Szymański Prezes Zarządu Render Cube SA
Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube S.A.

Render Cube S.A., autor hitu Medieval Dynasty, 20 lipca rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji serii C, skierowanej do większych inwestorów indywidualnych. Już 27 lipca rozpoczną się natomiast zapisy w transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl. Decyzja o przeprowadzeniu oferty do inwestorów detalicznych wynika z chęci zapewnienia odpowiedniego rozproszenia akcjonariuszy i płynności w kontekście planowanego debiutu akcji na rynku NewConnect.

Spółka, w ramach trybu oferty do 1 mln EUR, zamierza pozyskać 3,9 mln zł, które zostaną przeznaczone  na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na utworzenie drugiego, równolegle pracującego zespołu, koncentrującego się na rozszerzeniach do gry Medieval Dynasty w formie DLC.

– Medieval Dynasty już zdążył osiągnąć bardzo duży sukces. Jako jedna z niewielu polskich produkcji dołączyła do usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC, w dodatku jeszcze przed swoją oficjalną premierą, a gra w wersji early access rozeszła się dotąd w ponad 600 tys. egzemplarzy. Tak wysokie zainteresowanie tytułem ze strony graczy to efekt odważnej i atrakcyjnej w rozgrywce hybrydy gatunkowej, łączącej najlepsze elementy survivali, symulatorów, RPG i strategii oraz wysoka jakość produkcji, która od pierwszych dni obecności we wczesnym dostępie zbierała oceny na poziomie ponad 90%. Środki, które planujemy pozyskać w ramach emisji akcji serii C, posłużą przede wszystkim rozbudowie zespołu Spółki. Gra w tym roku zostanie wydana w pełnej wersji, a gracze otrzymają dopracowaną produkcję, którą rozwijamy z nimi systematycznie od września 2020 roku, regularnie dodając do niej nową zawartość – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube S.A.

Debiut Spółki na rynku NewConnect zaplanowany jest jeszcze w 2021 r. W ramach oferty publicznej akcji serii C firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A. W zeszłym tygodniu z sukcesem zakończyła się oferta publiczna akcji Spółki, w ramach której Spółka emitowała akcje serii B, a akcjonariusze sprzedawali akcje serii A Spółki. Łącznie wartość oferty wyniosła blisko 13 mln zł, a oferta skierowana była do inwestorów, którzy obejmowali lub nabywali akcje za nie mniej niż 100 tys. EUR każdy.

W dniu 19 lipca br. Spółka udostępniła publicznie Dokument Ofertowy, z którego treścią można zapoznać się na platformie CrowdConnect.pl oraz na stronie Emitenta. W dniu dzisiejszym Render Cube rozpoczął przyjmowanie zapisów w I transzy oferty publicznej akcji, a 27 lipca br. akcje Spółki zostaną zaoferowane w II transzy, skierowanej do wszystkich inwestorów indywidualnych – szczegółowe warunki zostały zaprezentowane na platformie CrowdConnect.pl. Co warto podkreślić, cena emisyjna akcji serii C będzie taka sama jak w ofercie publicznej akcji serii A i B i wyniesie 150,00 zł. W obu transzach Spółka zamierza pozyskać sumarycznie do 3,9 mln zł.

– Widzimy na rynku dużo miejsca dla spółek, które mają na koncie pierwsze sukcesy i ambitne plany na dalszy rozwój, dlatego z optymizmem patrzymy na rozpoczynającą się ofertę publiczną akcji serii C Render Cube S.A. Flagowy tytuł studia został bardzo dobrze przyjęty przez graczy, Spółka liczy teraz na podobnie pozytywne przyjęcie ze strony inwestorów, którzy zaznajomią się z Dokumentem Ofertowym. Warto docenić zwłaszcza przejrzystą komunikację Spółki, która zdecydowała się na przedstawienie informacji co do których nie była zobligowana, takich jak szczegółowy podział przychodów z gry, kosztów produkcji, poziomu wishlisty czy przewidywanej daty premiery wersji konsolowej – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu Dom Maklerski INC S.A.

Medieval Dynasty to największa gra łódzkiego studia.  Zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w TOP10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi ponad 17 tys., dając łączny rezultat na poziomie 92% pozytywnych komentarzy. W szczytowym momencie w tytuł na platformie Steam grało jednocześnie 18,7 tys. osób. Do tej pory gra sprzedała się w liczbie ponad 600 tys. egzemplarzy, a okresowe przeceny na platformie Steam nie przekroczyły ani razu poziomu 20%. 17 czerwca 2021 r. gra Medieval Dynasty została udostępniona w ramach usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC. Ogłoszenie nastąpiło podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, gdzie materiał wideo z gry został zaprezentowany na jednym nagraniu obok takich tytułów jak Among Us, Hades czy S.T.A.L.K.E.R.

W Medieval Dynasty gracz kieruje losami młodzieńca w okresie średniowiecza, jego zadaniem jest w pierwszej kolejności przetrwanie i wybudowanie schronienia, a następnie zapoczątkowanie własnej dynastii zdolnej rządzić przez pokolenia. Wraz z postępem rozgrywki początkowy budynek przeobraża się w małą wioskę, ta w osadę, a na końcu jesteśmy odpowiedzialni za rozwój całego miasteczka, który zamieszkują dziesiątki mieszkańców. Gra łączy w sobie najlepsze cechy z takich popularnych gatunków jak survivale, symulatory, RPG czy strategie.

W planach na 2021 rok jest premiera pełnej wersji gry Medieval Dynasty. Obecnie studio jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej ogłoszonej oficjalnie roadmapy, obejmującej aktualizacje gry do III kwartału br. Gra jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach sprzedażowych. Spółka planuje niedługo rozpocząć pracę nad edycją konsolową gry, a sam tytuł od początku produkcji był projektowany pod obsługę pada, co przyspieszy cały proces. W przygotowaniu jest już wersja na gogle VR w ramach umowy ze Spectral Games S.A., spółką zależną Incuvo S.A., studiem, które pracuje nad wersją VR gry Green Hell.

Render Cube S.A. w 2020 r. osiągnęła 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. Największy wpływ na wyniki miała premiera gry Medieval Dynasty w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku.