Wózki widłowe spalinowe czy elektryczne?

przemysł wózek widłowy

przemysł wózek widłowyWózki widłowe to jedyne maszyny, które gwarantują tak efektywną pracę w centrach logistycznych. Dzięki wózkom widłowym, możliwe jest komfortowe transportowanie różnego rodzaju towarów oraz jego magazynowanie. Czytaj dalej i sprawdź, na jakie wózki widłowe warto postawić: te z napędem elektrycznym , czy klasyczne maszyny z silnikami spalinowymi.

Wózki widłowe na dobre wpisały się w krajobraz niemal wszystkich fabryk, centrów logistycznych czy magazynów na całym świecie. Każdego dnia przewożą i magazynują niezliczoną ilość towarów. Dla firm, które zastanawiają się nad wyborem konkretnych wózków widłowych, pytanie wózki spalinowe, czy elektryczne wózki jest trudne do jednoznacznego rozstrzygnięcia. Podpowiadamy, na co postawić, aby cieszyć się z pracy tego rodzaju maszyn.

Wózki widłowe – rodzaje

Zanim przejdziemy do opisu poszczególnego modelu, warto zastanowić się, jakie rodzaje wózków widłowych można nabyć na rynku. Wózki widłowe od najlepszych, sprawdzonych producentów, to m.in. wózki elektryczne trójkołowe, wózki elektryczne z czterema kołami, wózki boczne, ciągniki, wózki gazowe, wózki spalinowe, wózki do komisjonowania, wózki wysokiego podnoszenia, wózki niskiego unoszenia, wózki techniki magazynowej czy ręczne wózki widłowe.

Spalinowe wózki widłowe – co warto wiedzieć?

Spalinowe wózki widłowe, bardzo często nazywane są klasycznymi wózkami widłowymi, ponieważ to właśnie pojazdy wyposażone w silniki benzynowe, lub jednostki napędowe diesla, były pierwszymi wózkami widłowymi, stosowanymi w transporcie bliskim oraz magazynowanie różnego rodzaju towarów.

Wózki widłowe spalinowe umożliwiają ciężka, ale komfortową pracę w niemal każdych warunkach. Spalinowe wózki widłowe dadzą radę z magazynowaniem najcięższego towaru, a wpływ na to ma fakt, stosunkowo dużej mocy, którą mogą pochwalić się tego typu pojazdy. Spalinowe wózki widłowe w logistyce magazynowej od lat są uznawane za niezawodne urządzenia.

Elektryczne wózki widłowe

Elektryczne wózki widłowe sprawdzą się idealnie tam, gdzie zachodzi konieczność zerowej lub niskiej emisji spalin, która dyskwalifikuje spalinowe wózki widłowe. Jezdniowe wózki podnośnikowe z napędem elektrycznym to dobre rozwiązanie w przypadku firm, gdzie konieczne jest utrzymanie zerowej lub minimalnej emisji hałasu. Z reguły elektryczne wózki widłowe są pojazdami używanymi do transportu towarów o małych, lub średnich gabarytach. Sprawdzą się idealnie wszędzie tam, gdzie wymagana jest kompaktowość oraz duża sterowność.