Wrocławski DoubleTree by Hilton najlepszym nowym hotelem tego roku w Polsce

DoubleTree by Hilton Wroclaw (5)

Wrocławski DoubleTree by Hilton został wyróżniony prestiżową nagrodą Eurobuild Awards. Jury składające się z ekspertów branży hotelarskiej uznało obiekt najlepszym nowym hotelem 2016 roku w Polsce.

DoubleTree by Hilton Wroclaw (1)Eurobuild Awards to nagrody przyznawane firmom działającym na rynku budownictwa
i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku magazyn Eurobuild zorganizował już siódmą edycję konkursu w 30 kategoriach. O nagrodę New Hotel of the Year, Poland ubiegały się obiekty, które otwarto w okresie od października 2015 roku do września 2016 roku. Hotelem roku został DoubleTree by Hilton Wroclaw zaprojektowany przez Gottesman–Szmelcman Architecture – inwestycja Wings Properties. Obiekt pokonał sześć innych z całego kraju – trzy z Gdańska i po jednym z Katowic, Krakowa i Łodzi.

DoubleTree by Hilton Wroclaw (4)Ustanowiliśmy nowy standard i zaproponowaliśmy świeże podejście do usług hotelarskich. Cieszymy się, że dostrzegli to eksperci, którzy mają przekrojowy pogląd na polski rynek branży hotelarskiej. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

Wrocławski hotel sieci DoubleTree by Hilton działa w wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław. Dzięki bogatemu wachlarzowi udogodnień OVO Wrocław goście niebawem będą mieli bezpośredni dostęp m.in. do ekskluzywnego klubu fitness z basenem Holmes Place, strefy urody Kandra SPA, baru z sokami, a także kawiarni i restauracji umiejscowionych na zielonym dziedzińcu obiektu. Dodatkowo w pierwszej połowie 2017 roku otworzy się tutaj kasyno. OVO Wrocław wyróżnia futurystyczna architektura oraz innowacyjne wykorzystanie Corianu jako zewnętrznej okładziny budynku.

– Stworzyliśmy obiekt otwarty, kreujący nową jakość przestrzeni miejskiej, a przy tym płynnie wpisujący się w architekturę Wrocławia. W OVO Wrocław różne funkcje łączą się ze sobą i wzajemnie uzupełniają. Hotel sieci DoubleTree by Hilton, z jej filozofią przyjaznej atmosfery i usług na najwyższym poziomie, doskonale komponuje się z wizją OVO Wrocław – podkreśla Asaf Gottesman, współzałożyciel Gottesman Szmelcman Architecture.

Jak co roku jury składało się z ekspertów sektora hotelarskiego – tym razem było to w sumie 19 osób. Na podstawie swojej fachowej wiedzy ocenili zgłoszone obiekty. Pod uwagę brane były między innymi: historia rozwoju hotelu, warunki rynkowe, początkowa frekwencja oraz ogólna reputacja w branży.

– Wyróżniliśmy projekt, który naszym zdaniem najlepiej spełniał kryteria konkursowe
i wyróżnił się na tle pozostałych. DoubleTree by Hilton Wroclaw jest przykładem trendu łączenia różnych usług i zapewniania najwyższego standardu obsługi w spójny, przemyślany sposób, dostosowany do oczekiwań najbardziej wymagających
– mówi Ewa Andrzejewska, redaktor naczelna magazynu „Eurobuild Central & Eastern Europe”, która wspólnie z Piotrem Kraśko poprowadziła galę wręczenia nagród Eurobuild Awards.

DoubleTree by Hilton Wroclaw w OVO Wrocław jest pierwszym hotelem sieci na Dolnym Śląsku i czwartym w Polsce. Od momentu otwarcia notuje bardzo wysoki poziom rezerwacji. Znajduje się tutaj 189 wysokiej klasy pokojów i apartamentów, w tym apartament prezydencki z atrakcyjnym widokiem na park, a także nowoczesny Executive Lounge. DoubleTree by Hilton Wroclaw to również OVO Bar & Restaurant, patio otwarte dla mieszkańców Wrocławia oraz światowej klasy zaplecze konferencyjne. Imponujący wizualnie hotel może także służyć jako idealne miejsce na przyjęcia, oferując salę balową.