Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl, reprezentantem Polski w międzynarodowym finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

0
Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl
Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl
Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl
Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl

Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl, będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2015 roku w Monte Carlo. Polski przedsiębiorca zawalczy o prestiżowy tytuł EY World Entrepreneur of the Year ze wszystkimi zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z 53 krajów świata.

Współzałożona przez Adama Krzanowskiego Grupa Nowy Styl to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85% sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

– Adam Krzanowski z firmy rodzinnej stworzył meblarską potęgę wyróżniającą się nie tylko na skalę Polski i Europy, ale całego świata. Skuteczna strategia firmy, stawiająca od początku na ekspansję zagraniczną, zaowocowała imponującą skalą eksportu, a konkurując na rynkach światowych, firma utrzymuje się w ścisłej czołówce kluczowych graczy z tej branży. Reprezentant naszego kraju w światowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year to wizytówka Polski na miarę XXI wieku. Przykład sukcesu Grupy Nowy Styl potwierdza, że polscy przedsiębiorcy mogą śmiało konkurować i chwalić się swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej – przyznaje Bartłomiej Smolarek, Partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Zwycięzca tegorocznego, 15-tego już międzynarodowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku ogłoszony zostanie w sobotę, 6 czerwca br., podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Salle Des Étoiles w Monako. Oceniając kandydatów niezależne Jury weźmie pod uwagę takie kryteria, jak przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategia firmy, wpływ na społeczność a także innowacyjność. W siedmioosobowym składzie międzynarodowego Jury Europę, a zarazem Polskę, reprezentował będzie przedsiębiorca, który wygrał polską edycję konkursu, Przedsiębiorca Roku 2012, Ewald Raben. Juror reprezentujący Polskę jest Prezesem Zarządu Grupy Raben, ulokowanej w Grądkach pod Poznaniem firmy logistyczno- transportowej, zarządzającej flotą ponad 5,5 tysiąca pojazdów i zatrudniającej ponad 8000 pracowników.

– Międzynarodowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie w tym roku spotkaniem 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata. To grono prowadzi firmy o rocznym przychodzie sięgającym poziomu 38 mld USD. Liczba pracowników zatrudnionych przez tegorocznych laureatów też jest imponująca – wynosi  334 000. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną  – średnio o 12% rocznie. Pięciodniowe spotkanie tych „gigantów” światowej przedsiębiorczości jest swojego rodzaju ‘małym Davos’. Przedsiębiorcy uczestniczyć będą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i roboczych sesjach. Z tytułem zwycięzcy wyjedzie z Monte Carlo tylko jeden z nich, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo sam udział w globalnym finale jest ogromnym awansem i wyróżnieniem. Kandydatura reprezentującego w tym roku Polskę Adama Krzanowskiego jest znakomita, przedsiębiorca obiecał, że będzie walczył o wygraną ‘jak lew’, a my ogromnie mu kibicujemy  –  mówi Barbara Górska, Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.