Adam Lange szefem zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń w banku Standard Chartered

Adam Lange, Standard Chartered
Adam Lange, Standard Chartered

Adam Lange został powołany na stanowisko szefa zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń (VP, Cyber Threat Hunting) w Standard Chartered, jednym z wiodących banków międzynarodowych, który w ubiegłym roku otworzył w Warszawie swoje globalne centrum usług. Do zadań Adama będzie należało zbudowanie i zarządzanie zespołem wyspecjalizowanym w identyfikowaniu anomalii i złośliwych aktywności w systemach bankowych, a przez to dbanie o bezpieczeństwo banku i jego klientów, zlokalizowanych w ponad 60 krajach.

Adam Lange, Standard Chartered
Adam Lange, Standard Chartered

Adam Lange jest ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 20-letnim doświadczeniem
w sektorze finansowym i IT. Specjalizuje się w takich obszarach, jak analiza i wykrywanie cyberzagrożeń (cyber threat intelligence, cyber threat hunting), bezpieczeństwo bankowości internetowej i mobilnej, oraz analizy złośliwego oprogramowania. Zanim dołączył do grona pracowników Standard Chartered, kierował zespołem Analiz i Modelowania Cyberzagrożeń w PKO Banku Polskim S.A., a wcześniej odpowiadał za bezpieczeństwo w obszarze IT w Alior Bank S.A. Przez ponad 9 lat był także odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania klasy „enterprise security” i zarządzanie projektami w firmie Symantec. Do końca kwietnia 2019 roku przewodził Forum Cyber Threat Intelligence przy Związku Banków Polskich, aktywnie wpływając na bezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym. Adam jest również członkiem rady programowej największej konferencji dot. cyberbezpieczeństwa (Confidence) w Polsce, oraz prelegentem regularnie dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem na wydarzeniach branżowych w kraju i za granicą.

W Standard Chartered dołączył do grona polskich ekspertów należących do międzynarodowej kadry menedżerskiej obszaru cyberbezpieczeństwa, w skład której wchodzą również Cezary Piekarski, szef zespołu ds. zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem (Head of Malware Protection), i Krystian Szybis, szef zespołu ds. testów penetracyjnych (Head of Security Penetration Testing). Wszyscy trzej pracują w warszawskim biurze banku.

„Adam wnosi do naszego międzynarodowego zespołu bogatą wiedzę i doświadczenie
z zakresu cybezpieczeństwa w sektorze finansowym. Jego doskonała znajomość lokalnej bazy talentów umożliwi nam zbudowanie w Warszawie zespołu wysokiej klasy specjalistów, którzy będą współtworzyli naszą globalną sieć cyberbezpieczeństwa”, mówi Chia Wing Fei, szef globalnego centrum ds. cyberbezpieczeństwa Standard Chartered. Rekrutacja do zespołu Adama Lange wystartowała, a ogłoszenia o pracę dostępne są na portalu Pracuj.pl
i w zakładce Kariera na stronie internetowej banku.

„Cieszymy się, że Adam dołącza do naszego grona ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, które jest jednym z filarów strategii rozwoju globalnego centrum usług biznesowych Standard Chartered w Warszawie. Centrum to zostało uruchomione we wrześniu 2018 roku z myślą o wspieraniu rozwoju banku przede wszystkim w regionie Europy i Ameryk, ale także w innych częściach świata. W naszym warszawskim biurze zatrudniamy obecnie ponad 300. doświadczonych specjalistów, zarządzających złożonymi procesami na skalę międzynarodową. Poza cyberbezpieczeństwem koncentrujemy się na takich obszarach, jak zapobieganie przestępczości finansowej, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie ryzykiem płynności czy negocjowanie umów z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi”, mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca (CEO) globalnym centrum usług biznesowych banku Standard Chartered w Polsce.