Alain van Groenendael nowym Prezesem Arval

0

Alain Van Groenendael został nowym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Arval, firmy posiadającej 30-letnie doświadczenie w zakresie kompleksowej usługi leasingu pojazdów.

Alain van Groenendael - Prezes Arval
Alain van Groenendael – Prezes Arval

Alain Van Groenendael budował swoją karierę w Citibanku, gdzie przez wiele lat zdobywał doświadczenie na wielu różnych stanowiskach, m.in. pełnił funkcję CEO w Consumer Bank na Europę Zachodnią oraz członka Zarządu Citigroup. Zarządzał również działem kredytów i usług finansowych w Grupie PPR oraz firmą Finaref jako CEO.

W 2008 r. Alain Van Groenendael został mianowany członkiem zarządu i zastępcą dyrektora generalnego BNP Paribas Personal Finance. W 2015 roku objął stanowisko prezesa Personal Finance i członka Zarządu do spraw zarówno Międzynarodowych Usług Finansowych, jak i Bankowości Detalicznej w BNP Paribas Group. Van Groenendael odegrał wiodącą rolę w międzynarodowym rozwoju grupy, tworząc wiele strategicznych partnerstw w branży usług finansowych, motoryzacyjnej i dystrybucji, a także wspierając cyfrową transformację firmy.

Od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r. był prezesem Opel Vauxhall Finance, równolegle piastując także stanowisko wiceprezesa ASF (Francuskiego Stowarzyszenia Specjalistycznych Firm Finansowych) i prezesa Eurofinas (Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Domów Finansowych).

Z wielką dumą dołączam do zespołu Arval. Chciałbym wyrazić uznanie dla pracy mojego poprzednika Philippe’a Bismuta, który wykazał się odpowiedzialnością i odwagą podczas ośmiu lat na czele Arval. Moim zadaniem jest wspieranie dalszego rozwoju innowacji i nowoczesnych rozwiązań, w celu dostosowania naszej oferty do nieustannie zmieniających się potrzeb klientów w zakresie mobilności. Pracownicy Arval w 29 krajach na całym świecie mogą liczyć na moje całkowite zaangażowanie – mówi Groenendael.

Alain Van Groenendael jest absolwentem Szkoły Zarządzania ICHEC w Brukseli, a także Uniwersytetu Saint-Louis.

Jego nominacja na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego Arval weszła w życie 1 stycznia 2019 roku.

Czytaj również:  Tańsze polisy OC