Allianz podpisał umowę sponsorską z MKOl na lata 2021 r. do 2028 r.

0
Allianz

18 września br. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i Allianz ogłosili, że ubezpieczyciel dołączy do programu „Światowy partner olimpijski” (TOP) w 2021 roku.

Dzięki umowie sponsorskiej Allianz będzie współpracował z MKOI w celu wsparcia ruchu olimpijskiego, w tym również komitetów organizacyjnych igrzysk olimpijskich poprzez zapewnienie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań ubezpieczeniowych. Allianz chce dostarczać najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe dla Narodowych Komitetów Olimpijskich, ich drużyn olimpijskich i sportowców na całym świecie. Wsparcie obejmie zarówno istniejące produkty, takie jak ubezpieczenia flotowe, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, jak i rozwiązania ubezpieczeniowe dla nowych produktów i usług, napędzanych przez postępujące zmiany technologiczne. Współpraca potrwa od 2021 r. do 2028 r.

Celem współpracy dla obydwu partnerów jest wykorzystanie siły sportu i nawiązanie relacji
z nową publicznością za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Dzięki partnerstwu, Allianz ma możliwość dotarcia do nowej generacji odbiorców i może odpowiadać na ich potrzeby ubezpieczeniowe.

Jednocześnie Allianz nie rezygnuje i będzie kontynuował silne partnerstwo z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC), które trwa od ponad dziesięciu lat. W Polsce Allianz jest partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego od 2018 roku.

– To nowe partnerstwo z MKOl pokazuje globalny urok i wielką siłę Ruchu Olimpijskiego. Cieszymy się, że możemy współpracować z Allianz w celu wspierania sportu na całym świecie. Allianz zbudował globalny biznes oparty na zaufaniu. Nasze partnerstwo także oparte jest na wzajemnym zaufaniu. Dodatkowo firma ma silne sportowe dziedzictwo i zgodnie z Agendą Olimpijską 2020 dzielimy cyfrową ambicję łączenia się z młodymi ludźmi na całym świecie w celu promowania wartości olimpijskich i siły sportu – mówi Thomas Bach, Prezydent MKOl.

– Cieszę się, że dołączamy do globalnej społeczności sportowców, ludzi entuzjastycznie nastawionych do sportu i pracy zespołowej – rozszerzając nasze dotychczasowe silne partnerstwo z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC). Dzięki kanałom cyfrowym i społecznościowym MKOl możemy łączyć się z większą liczbą osób niż kiedykolwiek wcześniej i oferować im naszą specjalistyczną wiedzę z zakresu ubezpieczeń. Uważamy, że świat jest lepszym miejscem, gdy ludzie mają odwagę pozostawić za sobą różnice i stanąć razem, aby osiągnąć lepsze wyniki dla siebie i społeczeństw, w których żyją – mówi Oliver Bäte, szef grupy Allianz na świecie.

Czytaj również:  Koniunktura w handlu detalicznym nadal może niepokoić

– Cieszymy się, że możemy ogłosić to nowe partnerstwo z jedną z wiodących firm ubezpieczeniowych na świecie i że wspólnie rozpoczniemy nową, ekscytującą podróż – dodaje Tsunekazu Takeda, przewodniczący Komisji Marketingowej MKOl

– Jako światowy ubezpieczyciel, Allianz jest bezpośrednio osadzony we wszystkich wydarzeniach, które tworzą i przekształcają nasze globalne społeczeństwo. Dlatego ważne jest dla nas, aby stać się światowym partnerem olimpijskim MKOl i IPC w kategorii ubezpieczeń. Będziemy współpracować, aby wprowadzić oba zespoły na wyższy poziom – cyfrowo, komercyjnie i globalnie. Cieszymy się także z możliwości wprowadzenia Allianz na nowe rynki, a także wzmocnienia naszej pozycji tam gdzie już jesteśmy. Razem z MKOl i IPC możemy dzielić się naszą pasją do sportu. Jest to także sposób na uzyskanie korzyści społecznych, fizycznych i mentalnych, jakie to partnerstwo przynosi ludzkości – mówi Jean-Marc Pailhol, szef ds. zarządzania i dystrybucji na rynku w Allianz SE.

Okres sponsoringu Allianz obejmie Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022, Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026 i Igrzyska Olimpijskie LA 2028. W Chinach, Francji i Hiszpanii Allianz będzie miał prawa marketingowe od 2019 roku.

W marcu 2018 r. MKOl i IPC ustanowiły długoterminowe partnerstwo między obiema organizacjami do 2032 r. W ramach tej umowy od 2021 r. wszyscy światowi partnerzy TOP będą również partnerami IPC i Igrzysk Paraolimpijskich.