Andrzej Kojro nowym prezesem Enei Operator

0

Zgromadzenie Wspólników Enei Operator powołało zarząd nowej kadencji. Na jego czele od 11 lipca stanie Andrzej Kojro. W składzie zarządu pozostają: Marek Szymankiewicz, Wojciech Drożdż oraz Jakub Kamyk. Z firmy odchodzą dotychczasowy prezes Michał Jarczyński, oraz wiceprezes Dariusz Szymczak.

Andrzej Kojro jest prawnikiem, radcą prawnym i sędzią Trybunału Stanu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, od 1994 roku związany jest z branżą energetyczną i obszarem dystrybucji energii. Pracował jako radca prawny w RWE STOEN Operator, gdzie przez wiele lat reprezentował firmę w sprawach sądowych.

Marek Szymankiewicz pozostaje na stanowisku wiceprezesa ds. infrastruktury sieciowej, Wojciech Drożdż– wiceprezesa ds. ekonomiczo-finansowych, a wybrany przez pracowników spółki Jakub Kamyk – wiceprezesa ds. pracowniczych.

Równocześnie Zgromadzenie  powołało do dalszej pracy w Radzie Nadzorczej Enei Operator dwóch przedstawicieli pracowników: Krzysztofa Statuckiego i Tadeusza Dachowskiego. W nowej kadencji Rada funkcjonuje w dotychczasowym składzie: Mikołaj Franzkowiak – przewodniczący, Radosław Galicki,Krzysztof Statucki, Tadeusz Dachowski i Wojciech Wostal.

Czytaj również:  Andrzej Miron członkiem zarządu Nationale-Nederlanden ds. technologii oraz CIO