„Biurowe Airbnb” – ruszył serwis biura.info

Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD
Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD

Właśnie wystartował serwis biura.info, największy portal nieruchomości biurowych w Polsce i jedyny, który łączy najemców bezpośrednio z właścicielami nieruchomości. Portal obejmuje zasięgiem ponad 30 miast w Polsce, oferując powierzchnię do wynajęcia w ponad 2 tys. budynków. 

Portal biura.info działa jak „biurowy Airbnb” i łączy potencjalnego najemcę bezpośrednio z właścicielem budynku biurowego. To rewolucyjne podejście wyznacza nowy standard w zakresie poszukiwania powierzchni biurowej w Polsce.

Airbnb połączył gości bezpośrednio z gospodarzami, na nowo definiując sektor turystyczny. O tym, czy taka koncepcja sprawdzi się na rynku biurowym chce przekonać się REDD, największy dostawca danych o nieruchomościach komercyjnych, który zaprezentował dzisiaj pierwszy w Polsce platformę łączącą firmy poszukujące biura do wynajęcia bezpośrednio z właścicielami nieruchomości.

„Dotychczas, poszukiwaniu biura towarzyszył ekstremalny szum informacyjny. W czasie, gdy tysiące ogłoszeń internetowych walczy o uwagę potencjalnych najemców, my kierujemy się przekonaniem, że wybór biura powinien być przejrzystym, nowoczesnym i szybkim doświadczeniem. Czerpiąc inspiracje z trendów wyznaczanych przez światowe firmy technologiczne, obsesyjną uwagę przykładamy do potrzeb klientów, którzy oczekują błyskawicznych i sprawdzonych informacji.” – mówią Tomasz Ogrodzki i Piotr Smagała, twórcy serwisu.

Baza biur w rękach właścicieli nieruchomości

Portal powstawał w ścisłej współpracy z właścicielami inwestycji biurowych z całej Polski, dla których serwis stwarza warunki do budowania silnych relacji z firmami-najemcami już na etapie, gdy te poszukują powierzchni biurowych.

„Łącząc potrzeby poszukujących biur i właścicieli zbudowaliśmy ekosystem, w którym budynki biurowe są zawsze na pierwszym miejscu. W żadnym innym miejscu, właściciel nie jest gwiazdą w świetle reflektorów.” – dodaje Tomasz Ogrodzki, prezes zarządu w REDD.

Twórcy zwracają uwagę, że 73 proc. najemców nie wie, kto jest właścicielem budynku, w którym wynajmują biuro. Takie wyniki przyniosło badanie portalu biura.info przeprowadzone w 2021 roku na wybranej grupie najemców nowoczesnych powierzchni biurowych. Nowa platforma ma wspierać i kształtować szerszą rozpoznawalność właścicieli oraz wzmacniać ich pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych.

Jesteśmy pionierami w Polsce, ale nie jesteśmy pierwsi na świecie. Największy amerykański portal biurowy »w rękach właścicieli« funkcjonuje nieprzerwanie od 1995 roku. Projektując serwis biura.info wzorowaliśmy się na najlepszych światowych przykładach i zaadaptowaliśmy je do polskiego rynku.” – dodaje Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

Światowy poziom poszukiwania biur

Po raz pierwszy w Polsce firmy szukające powierzchni biurowej mają szansę na bezpośredni kontakt z właścicielem danego biura. Brak pośredników stwarza nowe perspektywy negocjacyjne, np. stawki za wynajem.

biura.info to także jedyny portal, w którym poszukujący dowiaduje się tak wielu informacji o przeglądanym biurze. Karta budynku zawiera profesjonalne zdjęcia, wirtualne spacery, prezentacje wideo czy rzuty pięter. Dodatkowo znajdują się tam informacje o udogodnieniach. Potencjalny najemca może sprawdzić czy w pobliżu znajdują się: przystanki, stacje metra, Veturillo, restauracje, sklepy czy paczkomaty. To światowy poziom poszukiwania biur.

Twórcy zapewniają, że serwis biura.info otwiera nowy rozdział na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.