Czekamy na protokół

0

O godzinie 20:00 zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Jest to wydarzenie, które w znacznej mierze wpływało i wpływać będzie wpływać zarówno na rynek walutowy, akcji jak i obligacji.

Ostatnie publikacje danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki nie wskazywały na duże prawdopodobieństwo zaostrzenia polityki monetarnej w najbliższym czasie. Aczkolwiek po wczorajszym wywiadzie Williama Dudley’a, szefa nowojorskiego FED-u w FoX Business rynek przestał być tego pewien. Pomimo słabych danych o inflacji oraz PKB za II kwartał 2016 roku szef nowojorskiego FED-u wypowiedział się, że podwyżka stóp procentowych we wrześniu tego roku jest możliwa. William Dudley uważany jest za jednego z większych gołębi w Rezerwie Federalnej, dlatego też powyższy komentarz z jego ust wstrząsną rynkiem walutowym.

Wszystko to przełożyło na bardzo szybkie odreagowanie wczorajszych spadków na dolar indeksie. Pomimo tego analiza techniczna w dalszym ciągu wskazuje na kierunek południowy. Aktualnym celem sprzedających może być kolejna strefa popytu 93.00-93.50.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych

Czytaj również:  Polska w ogonie Europy pod względem pozyskiwania specjalistów. Problemem jest niski poziom edukacji i brak współpracy między pracodawcami a uczelniami