Didier Leroy został pierwszym wiceprezesem i członkiem zarządu Toyota Motor Corporation spoza Japonii

0

Dotychczasowy Prezes i CEO Toyota Motor Europe, Didier Leroy, obejmuje stanowisko wiceprezesa Toyota Motor Corporation (TMC) i zostaje pierwszym w historii członkiem zarządu firmy spoza Japonii. 

Didier Leroy, obejmuje stanowisko wiceprezesa Toyota Motor Corporation (TMC)
Didier Leroy, obejmuje stanowisko wiceprezesa Toyota Motor Corporation (TMC)

Didier Leroy otrzymuje stanowisko Executive Vice President Toyota Motor Corporation i odpowiedzialność za tzw. „pierwszy obszar regionalny” w strukturze globalnej Toyoty, obejmujący Amerykę Północną, Europę i Afrykę. Dotychczasowy prezes i CEO Toyota Motor Europe będzie odpowiadał za prace badawczo-rozwojowe (R&D), produkcję i sprzedaż, planowanie produktu, prace projektowe i motorsport Toyoty w tych regionach świata.

Didier Leroy pełni funkcje kierownicze w strukturach Toyoty od 1998 roku. W 2005 roku został prezesem francuskiej fabryki Toyota Motor Manufacturing France, a w 2007 roku także wiceprezesem Toyota Motor Europe oraz Managing Officer Toyota Motor Corporation. W lipcu 2010 roku jako pierwszy Europejczyk w historii objął stanowisko prezesa Toyota Motor Europe, odpowiadając za całość operacji koncernu na 56 rynkach europejskich.

Czytaj również:  Marcin Bodziak wzmocni Dział Analityków PAYBACK Polska