EBOiR wśród akcjonariuszy Banku BGŻ BNP Paribas

Przemek Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas
Przemek Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) nabył ok. 4,5% akcji Banku BGŻ BNP Paribas za kwotę 430 mln zł. EBOiR kupił pakiet akcji od Raiffeisen Bank International po finalizacji przejęcia działalności podstawowej Raiffeisen Banku Polska (RBPL) przez Bank BGŻ BNP Paribas.

Przemek Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas
Przemek Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas

– Zaufanie, jakim obdarzyła nas tak poważana instytucja jak EBOiR, to motywacja do dalszej wytężonej pracy nad rozwojem Banku i umacnianiem pozycji na polskim rynku. Cieszy nas, że EBOiR wierzy w naszą strategię Fast Forward i dostrzega potencjał, jaki daje nam przejęcie działalności podstawowej Raiffeisen Bank Polska, które wzmocni nie tylko nasz Bank, ale cały polski system bankowy – komentuje Przemek Gdański, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

31 października 2018 r. Bank BGŻ BNP Paribas sfinalizował przejęcie działalności podstawowej Raiffeisen Bank Polska. W ramach tej transakcji Raiffeisen Bank International otrzymał pakiet akcji Banku BGŻ BNP Paribas, a jego część odkupił EBOiR. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to międzynarodowa instytucja finansowa wpierająca transformację gospodarek. W Polsce od 1991 r. EBOiR zainwestował 9,3 mld euro w 405 projektów.