Erwin Wieffering nowym dyrektorem zarządzającym BRITAX RÖMER w regionie EMEA

Erwin Wiefffering - Britax Römer EMEA
Erwin Wiefffering - Britax Römer EMEA

Erwin Wiefffering objął stanowisko dyrektora zarządzającego Britax Römer na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA). Swoje obowiązki sprawuje od stycznia 2019 roku.     

Erwin Wiefffering - Britax Römer EMEA
Erwin Wiefffering – Britax Römer EMEA

Erwin Wieffering ma 22-letnie doświadczenie w obszarze marketingu i zarządzania na stanowiskach kierowniczych, które zdobył zarówno w europejskich, jak i światowych firmach.

Przed dołączeniem do Britax Römer, pełnił rolę Global Chief Marketing Officer w Verisure/Securitas Direct. Wcześniej Ervin Wieffering przez 18 lat pracował w Procter & Gamble i Gillette, gdzie zarządzał markami z sektora beauty, health i grooming.

„Z umiejętnościami przywódczymi Erwina, doświadczeniem z innych branż i jego świeżym spojrzeniem , Britax Römer jest na doskonałej drodze do osiągnięcia pełnego potencjału na europejskim rynku” – mówi Alexander Lacik, CEO Britax Childcare Group. „Niezmiernie cieszę się, że mogę powitać Erwina w rodzinie Britax Römer” – dodaje Lacik.

„Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do jednej z najlepszych firm związanych
z transportem dzieci. Britax i Römer są w Europie markami kultowymi, znanymi z wysokich standardów bezpieczeństwa, które dbają o ochronę dzieci w podróży w obszarze EMEA i na całym świecie.”
– mówi Erwin Wieffering. „Jako firma mamy ważny cel – nieustanne doskonalenie rozwiązań transportowych dla najmłodszych, by stawały się one jeszcze bezpieczniejsze i wygodniejsze, równocześnie zapewniając rodzicom poczucie spokoju w trakcie wspólnych podróży” – dodaje Wieffering.

Erwin Wieffering będzie pracował w siedzibie głównej Britax Römer EMEA w Leipheim w Niemczech.