Flowmon Networks trzeci rok z rzędu wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej

0
Flowmon

Flowmon Networks (dawniej Invea Tech) znalazł się trzeci rok z rzędu w prestiżowym zestawieniu „Deloitte Technology Fast 50 CE”, rankingu pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych firm technologicznych w Europie Środkowej. Flowmon Networks jest jedną z czterech firm, które ukazują się regularnie w tym zestawieniu od 2013 roku i jedyną z tej czwórki, która awansowała w rankingu.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 bazuje na procentowym wzroście przychodów przez ostatnie cztery lata. Flowmon Networks zajął dwudzieste drugie miejsce w Europie Środkowej osiągając 480 proc. wzrost przychodów w tym okresie. „Cieszymy się, że trzy lata pod rząd znajdujemy się w rankingu Technology Fast 50. Od początku budowaliśmy naszą firmę w oparciu o innowację w technologii i zasady zrównoważonego rozwoju. Uznanie ekspertów Deloitte potwierdza wieloletni rozwój naszej firmy i upewnia nas, że to właściwa droga” – mówi Rostislav Vocilka, Chief Executive Officer w Flowmon Networks.

 

Flowmon

To już 16 edycja rankingu Deloitte Technology Fast 50 w Europie Środkowej. „Uważamy, że ważne jest uhonorowanie liderów branży, którzy potrafią przemienić świetne pomysły we wspaniałą rzeczywistość. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować tegorocznych liderów innowacyjności“ – przedstawiał tegoroczny raport Alastair Teare, CEO w Deloitte Central Europe.

Flowmon Networks jest twórcą rozwiązania Flowmon, które łączy zaawansowaną technologię monitorowania ruchu sieciowego z analizą behawioralną sieci, pomagając firmom zarządzać ich sieciami komputerowymi i chronić przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. „Nasze rozwiązanie, analizując niezbędne informacje o pakietach w komunikacji sieciowej, wykorzystuje metody sztucznej inteligencji. Dostarcza profesjonalistom IT kluczowych danych potrzebnych do zarządzania i ochrony ich sieci. Rozwiązanie Flowmon jest używane globalnie przez firmy, które chcą naprawdę wiedzieć co się dzieje w ich sieci. Są to m.in. T-Mobile, SEGA, Raiffeisenbank czy Orange” – dodaje Petr Springl, Product Director w Flowmon Networks.

Czytaj również:  Jak przezwyciężyć wypalenie zawodowe?

Według raportu Fast 50, tempo zmian wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej jest naprawdę szybkie i nieustanne, gdyż cztery na pięć notowanych firm są nowymi wpisami. Ponad połowa firm wymienionych w rankingu koncentruje się na oprogramowaniu. Jedna czwarta z firm działa w sektorze mediów a reszta zajmuje się usługami internetowymi, telekomunikacją i sieciami komputerowymi.