Frederik Van De Velde nowym dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland

Frederik Van De Velde, ArcelorMittal Poland
Frederik Van De Velde, ArcelorMittal Poland

Frederik Van De Velde 1 stycznia 2022 roku zostanie dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland. Od lutego 2021 roku jest zastępcą dyrektora generalnego koncernu. Sanjay Samaddar nadal będzie prezesem Zarządu ArcelorMittal Poland.

Zanim Frederik dołączył do ArcelorMittal w 1998 r. jako kierownik produkcji wyżarzalni oraz walcarki w zakładzie w Gandawie, pracował jako asystent na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. W 2002 r. został koordynatorem ds. jakości i procesu technologicznego walcowni zimnej. W 2008 r. objął stanowisko szefa ds. relacji z klientami, a w 2010 – szefa wielkich pieców i spiekalni w ArcelorMittal Gent. Od 2015 do 2017 r. Frederik pełnił funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część surowcową Gandawa-Liege. Następnie został dyrektorem ds. technologii ArcelorMittal Europe wyroby płaskie, region północny. Od lutego 2019 r. Frederik odpowiadał za procesy w części surowcowej w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie. Od 1 lutego 2021 r. jest zastępcą dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland.

Frederik jest absolwentem wydziału inżynierii elektromechanicznej, posiada tytuł doktora nauk stosowanych Uniwersytetu w Gandawie.

– Z Frederikiem pracuję od 11 miesięcy i jestem pod wrażeniem tempa, w jakim zapoznał się ze złożoną działalnością ArcelorMittal Poland. Biorąc pod uwagę ogrom jego doświadczenia w hutnictwie, jestem pewien, że odegra ważną rolę w przejściu zakładów ArcelorMittal Poland na produkcję stali o znacznie niższym śladzie węglowym – powiedział Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.