Intentio – nowy gracz na rynku wierzytelności z ambitnymi planami

0

Intentio to spółka specjalizująca się w zarządzaniu wierzytelnościami małych i średnich firm, jednostek samorządu terytorialnego oraz zakładów opieki zdrowotnej. Niedawno zadebiutowała na rynku, ale ma bardzo ambitne plany – chce konkurować z największymi graczami na rynku.

Intentio Sp. z o.o.Wrocławska firma Intentio Sp. z o.o. oferuje usługi skoncentrowane na prawnej windykacji wierzytelności oraz ochronie przedsiębiorców przed nierzetelnymi praktykami windykacyjnymi. Świadczy również usługi w zakresie monitoringu płatności faktur, a w sprawach o większej wartości, proponuje wsparcie agencji detektywistycznych przy ujawnianiu majątków dłużników. Poza reprezentowaniem swoich klientów, będzie dochodziła własnych wierzytelności, skupując całe portfele – między innymi od banków. – Rok 2017 jest dla nas czasem dużego rozwoju – mówi Kamila Markiewicz, prezes zarządu Intentio. – Jeszcze w tym kwartale przeprowadzimy prywatną emisję obligacji. Jej celem będzie pozyskanie środków na zakup portfeli wierzytelności o wartości około 30 mln zł. Naszą ambicją jest zbudowanie marki mogącej w niektórych obszarach konkurować z największymi graczami na rynku – dodaje.

W 2018 roku spółka przewiduje uzyskanie przychodów z tytułu windykacji na poziomie 3-7 mln zł. Planuje stworzyć własną kancelarię prawną, która już w przyszłym roku przejmie procesy prawno-windykacyjne od podmiotów wspomagających windykację Intentio. Zamierza także w najbliższych miesiącach przekształcić się w spółkę akcyjną tak, by móc w 2019 roku zadebiutować na rynku NewConnect, uzyskując tym samym zwiększony dostęp do pozyskiwania kapitału. – Znaczenie skutecznej windykacji wzrasta, a firmy windykacyjne mają w związku z tym doskonałe perspektywy rozwojowe – mówi Jacek Gwoździewicz, wiceprezes zarządu Intentio. – Od 2010 roku do końca pierwszego kwartału 2017 roku, nastąpił ponad czterokrotny wzrost wartości portfeli wierzytelności obsługiwanych przez firmy windykacyjne działające w Polsce, do ponad 100 mld zł. To ogromny potencjał, który zamierzamy wykorzystać – dodaje.

Czytaj również:  Inwestycje w nieruchomości osiągnęły rekordowy poziom 1,8 bln USD

Zdaniem przedstawicieli spółki, siłą Intentio jest zrozumienie dynamiki zmieniającego się rynku windykacyjnego w Polsce oraz bogate doświadczenie w zarządzaniu płynnością finansową: – Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Najważniejsza jest dla nas transparentność. Każda transakcja będzie poprzedzona szczegółową analizą struktury portfela, uwzględniającą rodzaj dłużnika, wierzytelności, zabezpieczeń, okres przeterminowania oraz etap postępowania. Działamy szybko i skutecznie – mówi Jacek Ryński, pomysłodawca i członek zarządu Intentio.

Kamila Markiewicz, prezes zarządu spółki, swoją karierę zawodową rozpoczynała w bankowości detalicznej w departamencie sprzedaży w Banku Citi Handlowy oraz Raiffeisen Bank Polska. Następnie związała się z LEMA Finance, gdzie od ponad dwóch lat zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego. Jest doradcą Alternatywnego Systemu Obrotu w zakresie rynku NewConnect i Catalyst. Dodatkowo opracowuje i wdraża strategie rozwoju MŚP poprzez realizację inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych. Dotychczas realizowała projekty na ponad 300 mln zł. W Intentio odpowiada za koordynowanie i zarządzanie działem projektów, a także wspomaga proces budowania oraz rozwoju działu sprzedaży.