JR HOLDING obejmuje akcje LaserTec za 6,9 mln zł

January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING
January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING (foto: materiały prasowe)

JR HOLDING ASI S.A. poinformowała o objęciu 2.330 akcji serii D LasterTec S.A., stanowiących nieco ponad 21% udziału w kapitale, za łączną kwotę 6,9 mln zł. Oznacza to kontynuowanie procesu realizacji inwestycji, która została zainicjowana podpisaniem listu intencyjnego w marcu b.r. Transakcja zapewni spółce fundusze na dalszy rozwój działalności. Współpraca stron obejmuje również zamiar wprowadzenia LaserTec do obrotu na GPW lub NewConnect.

LaserTec to jedna z wiodących firm na rynku europejskim w obszarze technologii laserowych dla przemysłu. Specjalizuje się w doborze parametrów procesowych, opracowywaniu technologii, projektowaniu oraz wykonywaniu zrobotyzowanych systemów laserowych. Spółka oferuje usługi laserowego: hartowania, napawania, spawania, cięcia 3D oraz spawania hybrydowego. W swojej ofercie LaserTec posiada własne rozwiązania magazynów energii dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Ponadto opracowuje i produkuje baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

Działalność LaserTec dobrze wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. Widać to zwłaszcza w zakresie magazynów energii, gdzie występuje potencjał współpracy z naszymi spółkami z branży OZE. Uważamy produkty spółki za bardzo perspektywiczne, będące u progu intensywnego rozwoju. Mocno stawiamy na LaserTec i mamy nadzieję na to, że w przyszłym roku sporo pokaże, a w nieco dłuższym terminie liczymy na duży sukces – deklaruje January Ciszewski – Prezes JR HOLDING ASI S.A.