Już ponad 75 tys. e-recept wystawiono w Medicover Polska

E-recepta

Do maja w Medicover Polska wystawiono już ponad 75 tys. e-recept. Jak pokazuje doświadczenie, to rozwiązanie, które pacjenci przyjęli błyskawicznie i z którego chętnie korzystają. Stoi za tym oszczędność czasu – bo wypisanie i odbiór recepty nie wymagają wizyty u lekarza, wygoda – bo recepta trafia wprost na maila i poczucie bezpieczeństwa – bo ryzyko popełnienia błędu przez lekarza jest ograniczone. W Medicover Polska taka możliwość istnieje od grudnia 2018 roku.

E-receptaW Medicover Polska e-zdrowie jest dobrze zakorzenione – pierwsze rozwiązania zostały wprowadzone już 12 lat temu. Wtedy wdrożona została elektroniczna dokumentacja medyczna, która w usługach zdrowotnych jest konieczną bazą i gwarantem bezpieczeństwa.

Dotychczas pacjent mógł zamówić receptę na stale przyjmowane leki zdalnie, jednak odbierał ją w wersji papierowej osobiście w recepcji wybranego centrum medycznego. Zmiany systemowe w Polsce pozwoliły na ułatwienie tego procesu.

Obecnie e-receptę można zamówić u nas poprzez internetowy portal pacjenta lub telefonicznie, a następnie, gdy lekarz ją wystawi, uzyskać dane umożliwiające odbiór leków w aptece, w portalu (potwierdzenie wystawienia e-recepty) lub SMS-em z  czterocyfrowym kodem. Nie musimy zatem posiadać papierowej wersji recepty. To szczególnie wygodne dla osób chorujących przewlekle, przyjmujących np. leki na nadciśnienie, cukrzycę, czy choroby tarczycy – wyjaśnia dr n. med. Piotr Soszyński, Dyrektor ds. Medycznego Doradztwa Strategicznego Medicover Polska.

Dzięki wdrożeniu e-recepty w Polsce pacjenci mogą uzyskać dostęp do historii wszystkich e-recept – wystawionych zarówno przez lekarzy z Medicover, jak i tych z innych placówek. Umożliwia to Internetowe Konto Pacjenta, do którego można zalogować się poprzez Profil Zaufany.

Bardzo cieszy nas kierunek rozwoju e-zdrowia w Polsce. Z naszej perspektywy optymalny kształt opieki zdrowotnej, to silna integracja i wzajemne wspieranie się usług cyfrowych oraz stacjonarnych – dodaje dr n. med. Piotr Soszyński.