Karta Visa Comfort Plus ze stałą spłatą – co zyskujesz z kartą ratalną?

karta kredytowa

Rosnąca w ostatnich miesiącach inflacja przyczynia się do poszukiwania przez nas produktów bankowych, które pozwolą na zakupy produktów lub usług, gdy w danym momencie nie dysponujemy odpowiednią liczbą środków.

W ofercie banków znajdziemy m.in. karty kredytowe. Stanowią one alternatywne rozwiązanie dla klasycznej pożyczki. Dzięki swojej elastyczności zapewniają nam one duże możliwości zakupów.

Karty kredytowe – czym są i jakie są ich możliwości?

Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej, dzięki której zyskujemy stały dostęp do dodatkowych środków, które możemy przeznaczyć na nieprzewidziane lub zaplanowane wcześniej wydatki, w ramach limitu kredytowego określonego przez bank. Limit ten możemy dostosować  do naszych potrzeb i możliwości. Taką kartą zapłacimy za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak standardową kartą debetową. Możemy też jej użyć do wypłacenia gotówki z bankomatu. W takim przypadku musimy się jednak liczyć z prowizją, której wysokość określona jest zwykle procentowo w stosunku do kwoty, którą wypłacamy. Aby otrzymać kartę kredytową, konieczne jest złożenie wniosku do banku. Na podstawie badania naszej zdolności kredytowej podejmuje on decyzję o przyznaniu karty, jak i określa jej maksymalny limit.

Na kartach kredytowych mamy do czynienia z okresem bezodsetkowym. Obejmuje on okres rozliczeniowy – 1 miesiąca oraz ustalony przez bank okres do spłaty. W zależności od banku taki okres bezodsetkowy może wynosić od 40 do nawet 60 dni. Jeśli spłata karty kredytowej nastąpi w tym okresie, bank nie naliczy nam odsetek od kwoty zakupów opłaconych kartą.

Nowoczesne karty kredytowe mają jednak dużo większe możliwości. Doskonałym tego przykładem jest karta ratalna ze stałą spłatą, którą oferuje m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Pozwala ona na rozłożenie naszego zobowiązania w związku z zakupami wykonanymi kartą kredytową na dogodne do spłaty kwoty w stałej wysokości.

Karta kredytowa ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą – nowa karta na nowe czasy

Karta kredytowa Comfort Plus ze stałą spłatą to doskonałe rozwiązanie na nowe czasy, kiedy to mamy do czynienia z inflacją, co wiąże się z powiększaniem naszych stałych miesięcznych zobowiązań. Podstawowym atutem, który ma karta ratalna, jest to, że możemy na niej samodzielnie ustalić kwotę miesięcznej spłaty na taką, która będzie dopasowana do naszych możliwości finansowych. Wymagana przez bank kwota do spłaty nie ulegnie zmianie w kolejnych miesiącach. Nie tylko chroni to nasz budżet, ale również dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy co miesiąc zaglądać na nasze konto, by kontrolować proces rozliczenia.

Co więcej, podpisując umowę z bankiem do 12 sierpnia 2022 roku możemy skorzystać z promocji i za płatność kartą ratalną minimalnie 300 zł w skali miesiąca możemy zyskać dodatkowo:

– nawet 300 zł na dowolne zakupy, wypłacane 6 razy po 50 zł na rachunek naszej karty,

– 0 zł miesięcznej opłaty nawet przez 13 kolejnych miesięcy użytkowania karty.

Karta kredytowa z równą spłatą to produkt, na którym możemy zatem wiele zyskać, jeśli będziemy pamiętać o tym, żeby z niego regularnie korzystać.

 

Źródła:

https://www.bankier.pl/smart/karta-kredytowa-co-to-jest-jak-dziala-karta-kredytowa

Karta kredytowa – co to jest? Jak działa karta kredytowa?