Kolejne zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie

polska press

W ostatnim czasie Polska Press Grupa ogłosiła istotne zmiany personalne na stanowiskach redaktorów naczelnych w swoich flagowych wydawnictwach. Dotychczasowi liderzy dwóch znaczących dzienników regionalnych – „Głosu Wielkopolskiego” oraz „Nowin” – opuszczają swoje stanowiska, a ich obowiązki przejmują dotychczasowi zastępcy.

Anna Raczyńska, która do tej pory pełniła rolę redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”, kończy swoją karierę w spółce Polska Press. Jej odejście to zakończenie etapu, w którym dziennik ten kształtował lokalną debatę publiczną pod jej redakcyjnym okiem. Leszek Waligóra, dotąd zastępca Raczyńskiej, został mianowany pełniącym obowiązki redaktora naczelnego. Jego doświadczenie i znajomość redakcji zapewne będą kluczowe w płynnym przejściu przez okres zmian i wyzwań, które niesie przyszłość.

Podobny scenariusz rozegrał się w przypadku „Nowin”. Arkadiusz Rogowski, dotychczasowy redaktor naczelny, również rozstaje się ze spółką. Na jego miejsce, jako pełniącego obowiązki redaktora naczelnego, wskazano Marcina Żminkowskiego. Jego zadaniem będzie nie tylko utrzymanie pozycji dziennika jako ważnego głosu w regionalnej przestrzeni medialnej, ale również adaptacja do zmieniającego się krajobrazu mediów i oczekiwań czytelników.

Zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych są naturalnym elementem ewolucji każdej organizacji medialnej. Wyzwania, przed którymi stoją nowi liderzy, dotyczą nie tylko zarządzania zespołami redakcyjnymi, ale również adaptacji strategii wydawniczych do szybko zmieniającego się świata mediów, zwłaszcza w kontekście cyfryzacji i zmian w sposobach konsumpcji treści przez odbiorców.