Marketplace – dlaczego powinieneś go rozważyć w swojej firmie?

komputer

Marketplace w ostatnich latach zyskał bardzo wiele w biznesie online. Stał się on bardzo popularnym rozwiązaniem. Sklepy typu marketplace wpisały się jako trend na skalę światową w e-commerce. Stało się tak poprzez jego innowacyjność oraz brak dużych zobowiązań finansowych na początku działalności. Czym właściwie jest branża e-commarce? Określana jest branżą dynamicznego rozwoju. Jest to jeden z aspektów, które powodują tak duże zainteresowanie konsumentów oraz sprzedawców marketplacem.

Czym jest Marketplace?

Marketplace jest jednym z rodzajów platformy typu e-Commerce. W marketplace usługi lub produkty dostarczają sprzedawcy, natomiast wszelkie płatności pomiędzy konsumentem, a sprzedawcą są wykonywane przez operatorów platformy.  W Internecie dostępnych jest wiele marketplaców, warto wybrać kilka najprężniej działających, w tym celu warto podeprzeć się informacjami udostępnionymi na stronie CStore. Marketplace to rozbudowana platforma handlowa, która umożliwia zawieranie umów sprzedaży, a także wykonywanie usług online. Na tej platformie również dochodzi do finalizacji zakupu. W sytuacji, gdy klient opłaci zamówienie po jego wcześniejszym złożeniu, to zostaje automatycznie przekierowany do sprzedawcy. Kolejnym atutem marketplace jest to, że w tego typu platformach jest gromadzone wiele produktów. Produkty te są od różnych sprzedawców, również jeden konkretny sprzedawca może mieć różnorodny asortyment. Marketplace ma miano internetowego targu,targowiska. Zakupy w marketplace mają bardzo duże możliwości, ułatwiają i przyspieszają zakupy, ponieważ umożliwiają wykonanie różnorodnych zakupów na jednej platformie.

Jak działa Marketplace?

Obsługa marketplace w pierwszej chwili może wydać się skomplikowana, jest to jednak bardzo intuicyjna platforma. Klient poszukuje pewnej rzeczy, sklep internetowy przedstawia mu ofertę, która została wygenerowana na podstawie słów kluczowych wpisanych przez klienta. Następnie sklep internetowy przekierowuje klienta na stronę wybranego sprzedawcy. Platforma gromadzi dane takie jak ceny, dostępność produktów oraz przybliżony czas dostawy. Wpływa to pozytywnie na przyspieszenie procesu zakupów, ponadto jest to niemałe udogodnienie dla konsumenta. Transakcje wykonywane przez klientów są przetwarzane przez pracowników sklepu, a następnie pracownicy magazynowi przygotowują i realizują złożone zamówienie.

 Jakie są obowiązki właściciela platformy typu marketplace?

Zajmuje się administrowaniem sklepu, to on decyduje którym sprzedawcom umożliwi sprzedaż w swoim sklepie. W trakcie współpracy kontroluje dostawców. Kolejnym zadaniem właściciela sklepu jest monitorowanie i ustalanie wysokości marży. Również kontrola zadowolenia klientów z zatwierdzonych sprzedawców i ich produktów jest jego obowiązkiem.

 Jakie są obowiązki sprzedawcy na platformie typu marketplace?

Zatwierdzony przez właściciela sprzedawca wystawia na platformie handlowej swoje produkty, zobowiązany jest abonamentem lub prowizją. Sprzedawca ma możliwość edycji zasad dotyczących wysiłki produktów, a także kontroluje raporty dotyczące zadowolenia klientów z produktów.

Kto powinien skorzystać z Marketplace?

Marketplace to idealna platforma handlowa dla firm, które chcą rozwijać się biznesie e-commarce bez inwestycji. Firmy sprzedają swoje produkty lub usługi online za pośrednictwem marketplace. W zamian za to platforma handlowa pobiera od sprzedawcy prowizję za sprzedany towar. Operator jest odpowiedzialny za zarządzanie platformą. Marketplace będzie również dobrym rozwiązaniem dla firm, które planują rozszerzyć swoje zakresy działania. Za pomocą platformy handlowej mogą kontynuować sprzedaż. Właściciel marketplace może wystawiać swoje produkty oraz innych sprzedawców w tym samym czasie. Właściciel ma możliwość określenia wysokości marży w marketplace. Wysokość marży można dowolnie modyfikować, zarówno w skali procentowej, jak i o konkretne kwoty.

Więcej informacji znajdziesz w artykule https://www.cstore.pl/blog/44-marketplacey-w-ktorych-warto-pokazac-swoja-oferte-prowadzac-sklep-internetowy/