Mieczysław Woźniak w nowym Zarządzie Leaseurope

0

Polska ma swojego przedstawiciela w nowym Zarządzie Leaseurope, federacji reprezentującej europejski rynek leasingu. Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu został właśnie wybrany na kolejną, 2- letnią kadencję.

Mieczysław Woźniak jest członkiem Zarządu Leaseurope od 2015r., reprezentując kraje Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CESEE).

Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu
Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu

„Wybór do Zarządu Leaseurope jest dla mnie wyzwaniem, a zrazem uhonorowaniem dotychczasowego zaangażowania. Współpracując i spotykając się regularnie w gronie 12 reprezentantów sektora leasingu i wynajmu, mamy okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale przede wszystkim poszukujemy rozwiązań dla najistotniejszych problemów i wyzwań naszej branży. Do najważniejszych wyzwań w nadchodzącym czasie należy zaliczyć: wzrost wymogów regulacyjnych, wprowadzenie nowego międzynarodowego standardu rachunkowego IFRS 16, wzmocnienie znaczenia leasingu, jako kluczowego elementu trwałego modelu ekonomicznego, w szczególności wobec wyzwań przyszłości takich jak np.: „circular economy”, zmiany zachowań klientów czy nowego podejścia do mobilności. Liczę na to, że moje osobiste zaangażowanie zaowocuje dalszym umocnieniem pozycji polskiego rynku leasingu na europejskiej scenie” – powiedział Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członek zarządu Leaseurope.

Pełny, dwunastoosobowy skład Zarządu Leaseurope:

 1. George Ashworth, UK Managing Director Asset Finance, Santander
 2. Patrick Beselaere, Global Head, ING Lease – Europe
 3. Pierre-Louis Colin, CEO, Fraikin Group
 4. Vahid Daemi, Advisor to the Managing Board, LeasePlan Corporation
 5. Marie-Christine Ducholet, CEO, Societe Generale Equipment Finance
 6. Enrico Duranti, CEO, Iccrea BancaImpresa
 7. Morten Guldhaug, Executive Vice President, DNB
 8. Paulo Pinheiro, President of the Executive Committee, Caixa Leasing e Factoring
 9. Khaled Shahbo, UK Managing Director, Enterprise Rent-a-car
 10. Alexander Schmidecker, CEO, Raiffeisen Leasing
 11. Hubert Spechtenhauser, Member of the Management Board, UniCredit Leasing Germany
 12. Mieczysław Woźniak, CEO & President, mLeasing

Marie-Christine Ducholet to nowa przewodnicząca europejskiej federacji, zaś Pierre-Louis Colin i Morten Guldhaug zostali wybrani na wiceprzewodniczących Zarządu Leaseurope.

Czytaj również:  Do 2025 roku europejski rynek baterii będzie wart 250 mld euro. KE chce wspierać jego rozwój zanim przejmą go Azjaci i Amerykanie

Leaseurope zrzesza 46 organizacji narodowych. Na czele federacji stoi Zarząd, który wspierają Komitety Techniczne oraz Grupy Sterujące, zajmujące się poszczególnymi sektorami działalności. Członkowie tych zespołów są najczęściej ekspertami pracującymi w branży. Związek Polskiego Leasingu od początku swojej działalności jest aktywnym członkiem Leaseurope, reprezentując polską branżę leasingową w strukturach europejskiej federacji od 22 lat.