Miliardowy broker na rynku ubezpieczeń. Grupa MAK i STBU łączą siły

Grupa MAK-STBU. Od lewej – Bartosz Grześkowiak, Andrzej Wasilewski, Adam Lewandowski
Grupa MAK-STBU. Od lewej – Bartosz Grześkowiak, Andrzej Wasilewski, Adam Lewandowski

Zarządy Grupy MAK i STBU poinformowały o połączeniu w drodze wymiany udziałów. Dzięki temu na rynku pojawia się gracz, który już w 2018 r. uplasował łącznie ponad miliard złotych składki, jako pierwszy polski pośrednik w historii.

Grupa MAK-STBU. Od lewej – Bartosz Grześkowiak, Andrzej Wasilewski, Adam Lewandowski
Grupa MAK-STBU. Od lewej – Bartosz Grześkowiak, Andrzej Wasilewski, Adam Lewandowski

– Podjęliśmy wspólnie decyzję o utworzeniu Grupy MAK-STBU i jestem dumny, że będziemy mogli działać jako jedna grupa z firmą o tak wielkiej tradycji i doświadczeniu. Jest to pierwsza od 25 lat tak znacząca fuzja polskich firm brokerskich. Nie ulega wątpliwości, że dzięki połączeniu sił, kompetencji i ambicji będziemy jeszcze dynamiczniej rozwijać usługi na najwyższym poziomie. Szczególną siłę naszej Grupy stanowią: profesjonalny zespół brokerów, budowane przez lata know-how i najnowocześniejsze na polskim rynku, autorskie rozwiązania IT –  mówi Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments oraz prezes zarządu MAK Ubezpieczenia.

Jak podkreślają zarządzający obiema spółkami, decyzja o połączeniu jest odpowiedzią na potrzeby rynku, poszukującego szerokiego zakresu usług oraz jakości serwisu. Można to osiągnąć wyłącznie przy odpowiednio dużej skali działalności, gwarantującej stabilność i zdolność do inwestycji w technologie.

Naszym celem jest pozycja lidera pod względem jakości obsługi klientów. Dysponując wspólnie 100-osobowym zespołem brokerów, będziemy mogli zaoferować najwyższy poziom ekspertyzy ubezpieczeniowej, adresując potrzeby wszystkich klientów bez względu na skalę prowadzonego przez nich biznesu. Jesteśmy pierwszym polskim brokerem prowadzącym ekspansję na rynkach międzynarodowych, a połączenie sił pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój naszych międzynarodowych biznesów, które już dziś funkcjonują z powodzeniem w Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, w Estonii, Bułgarii, Słowacji, Rumunii i Słowenii – tłumaczy Bartosz Grześkowiak, wiceprezes zarządu MAK Ubezpieczenia.

Wspólna oferta łączących siły brokerów trafi na rynek już teraz. W synergii zespołów eksperckich zarządzający upatrują jednego z podstawowych źródeł rynkowej przewagi Grupy.

Nasze spółki funkcjonują na rynku ponad 20 lat. Przez ten czas STBU zapracowało na opinię specjalisty w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych, z kolei MAK Ubezpieczenia to uznani profesjonaliści w ryzykach komunikacyjnych. Z perspektywy rynku ta komplementarność jest bezdyskusyjną i poszukiwaną korzyścią. Dodatkowym walorem konsolidacji jest potencjalna optymalizacja procesów obsługi klientów, których doskonalenie od wielu lat jest w obu organizacjach traktowane priorytetowo – komentuje Adam Lewandowski, prezes STBU.